bir el yazması bir disney yayıncısına nasıl gönderilir

Bir el yazması, Disney ve yan kuruluşları da dahil olmak üzere herhangi bir yayınevine göndermek zorludur, ancak kesinlikle imkansız değildir. İlk olarak bir yazarın edebi bir ajan bulmak için sağlam bir el yazması ve sorgu mektubu yazma becerisine ihtiyacı vardır. Büyük yayıncılar yazarların talep etmediği el yazmalarını kabul etmez ve doğrudan ajanlarla çalışmayı tercih eder. Acenteleri çevrimiçi veya konferanslarda ve ağı çocuk kitapları veya Disney mülklerinde uzmanlaşmış kişilerle bulabilirsiniz.

Çocuk kitapları ve Disney ve bağlı şirketleri ile bağlantıları konusunda uzmanlaşmış araştırma edebiyat ajanları. Disney de dahil olmak üzere çoğu büyük yayıncı, istenmeyen el yazmalarını kabul etmez ve yalnızca edebi ajanlarla çalışır. Yayıncılar Pazarı, edebi ajanlar bulmak için mükemmel bir kaynaktır.

Edebiyat ajanının web sitesini inceleyin ve ajanların nasıl eğitilmesini tercih ettiğini belirleyin. Temsilci, tüm elyazmasını veya birkaç örnek bölümünü okumak isteyebilir. Makaleyi yazarken nitelik ve tecrübelerinizi öğrenmek isteyebilir.

Edebi bir acente atarken profesyonel bir sorgu mektubu yazmayı öğrenin. MediaBistro.com, abone yayıncıların ve edebi ajanların performans ve çıkışlarını öğrenmek için abonelerine “Nasıl Yapılır” bölümünü sunar.

Edebiyat ajanına katılın ve yayıncılık konferanslarına veya etkinliklerine katılın. Mümkün olduğunca çok sayıda endüstri profesyoneliyle iletişim kurun ve el yazmanızın kopyalarını getirin. Gelecekteki konferanslarla ilgili bilgileri GuideToLiteraryAgents.com’da bulabilirsiniz. Kartvizit yaratın ve tanıştığınız her ajan ile birlikte bir kartvizit bırakın.

Edebiyat ajansını güvenceye aldıktan sonra, Disney ile uzun vadeli hedefleriniz hakkında onunla konuşun. Onun bağlantıları ve işinizi Disney’e yerleştirme konusunda sorunuz.

Yarışmalara ya da bursların bildirilmesi durumunda Facebook’ta (Facebook.com/DisneyBooks) Disney Books hayranı olunuz. Eğilimleri incelemek için yeni yayınlanmış kitaplarla ilgili haberler ve güncellemeler için göz atın.

Profesyonel görünümlü bir blog geliştirin ve el yazmanızla ilgili bir kitle oluşturmak için çalışmalar yapın. Disney halkının bilgisi olan bir yayın anlaşması yapmak için niyetinizi hazırlayın. Büyük yayıncılar, kitap satışlarını dönüştürebilecekleri büyük bir hayran kitlesine sahip bir yazarla her zaman ilgileniyorlar.