çimento heykelleri nasıl düzeltilir?

Zamanla, çimento heykeli bozulabilir. Hayatta kalabilme yeteneği ile ünlü cazip bir kaplama ile tezgahınızı yenileyerek heykelinize yeni bir hayat tiklayın. Çimento heykelleri çok gözeneksiz olduğundan, yeni yüzeyler için uygun değildir. Heykeli astar tabanı ile kıvamlandırarak kalıcı bir finiş oluşturun veya dökülme olasılığı yüksektir. Olası sorunları ortaya çıkmadan önce belirleyin, aksi takdirde kabul edilemez sonuçlara neden olabilirsiniz.

Trisodyum fosfat temizleyicisine batırılmış kaba bir plastik fırça ile çimento heykelini ovun. Çimentoyu bir su hortumu ile yıkayın. Heykeli üç saat boyunca kurumasına izin verin.

Çimento heykelinin altındaki zemini ağır kumaş damla bezleri ile örtün.

Temiz bir çimento heykelini bir naylon fırça kullanarak bir akrilik lateks astar ile kaplayın. Hafif vuruşlarla fırçalayın, sarkmaları düzeltin ve göründükleri gibi hareket edin. Heykeli üç saat boyunca kurumasına izin verin.

Çimento heykeli nispeten küçükse sprey astarı ve sprey boya kullanabilirsin.

Fırçayı suyla yıkayın.

Çimento heykelini tıpkı astarladığınız gibi boyayın. Sürekli epoksi boya kullanın, aksi takdirde yüzey bitebilir. Heykeli üç saat boyunca kurumasına izin verin.