fiberglas küvet çevresini nasıl süslensin?

Cam elyafı küvet çevreleyen birçok nedenden dolayı ev sahipleri arasında sık bulunmaktadır. Hızlı kurulabilir, temizlenmesi kolaydır ve uygun bakım ile yıllarca sürecektir. Ancak yıllarca kullanıldıktan sonra, pis, lekeli ve bazen kırık hale gelebilir, bu da tuvaletin genel görünümünü düşürür. Küvet çevresi hala iyi çalışıyorsa, yerine onu değiştirerek parlak bir parlaklık geri yükleyebilirsiniz.

Küvetin yüzeyinden sabunu ve küfü temizlemek için küveti ve çevreyi standart temizleme çözeltileri kullanarak iyice temizleyin. Solüsyonu küvetin içine fırçalamak için bir sünger veya fırça kullanın ve temiz su ile durulayın. Tüm nemi çıkarmak için küvet alanının tüm yüzeyini ve duvarlarını tamamen kurutmak için kuru bir bez kullanın.

Maskeleme bandını veya ressam bandını kullanarak küveti çevreleyen tüm alanı bantlayın. Boya korumak için zemine plastik bir damla bez veya havlu koyun. Ayrıca duş döküntü bandı uygulayın.

Hafif bir zımpara kağıdını kullanarak, küvete ve duvar çevresinin tüm yüzeyini zımparalayın. Hedef, puslu bir görünüm oluşturmak için yüzeyi kaba kılmaktır, bu nedenle çok derin kumlama yapmayın.

Bir bezle, tüm tozları temizlemek için duş duvarlarını silin. Küvetin tabanındaki tüm tozları temizlemek için vakum kullanın. Tozun tüpün dışına boşaltılmasının en kolay yolu, vakum hortumunu tüpün içine sıkıştırmak ve emmektir. İsterseniz, vakum hortumu bağlantılarını da kullanabilirsiniz.

Bir rulo kullanarak küvetin ve yüzeyin yüzeyine iki kat yağ bazlı astar uygulayın. Kurumasına izin verin.

Bölgedeki dumanlar çıkarmaya çalışırken banyo fanını çalıştırın.

Bir rulo kullanarak iki kat özel olarak formüle edilmiş fiberglas boya uygulayın ve iyice kurumasına izin verin. Epoksi boya kullanmanıza rağmen çok toksiktir ve uygun bir havalandırma gerektirir.

Duş kullanmadan önce boyanın kurumasından sonra küvetin 24 saat boyunca kürlenmesine izin verin.