gri bir sakalın nasıl tersine çevrilir

Çoğu erkek, hayatları boyunca sakal bırakmaya karar verir. Bir kişi yaşlandığında, saç tellerinin silinmesi durduğunda saç rengi soldurulur ve griye başlar ve beyazlaşır. Bir erkek yaş arttıkça, sakalı da renk almaya başlayacaktır. Günümüz iş piyasasında, gençliğin iş verimliliği ve işçinin ömrü için ek bir avantaj olduğu düşünülür; bu nedenle gri olmayan sakal bir iş başvurusunda bulunmak için bir işe alma stratejisi olabilir. Yaşlanma sürecini bildiğimiz gibi tersine çevirememizin yolu yok, ancak sakalınızın grileşmesi ile savaşmanın yolları var.

Tuvalet lavabonun etrafında bir çalışma alanını temizleyin ve sakallı boya dağınık olabileceğinden kağıt havlularını kullanışlı tutun.

Sakal kırpma makası ile gri sakallı tüyleri düzeltin.

Sakalınızı yıkayın.

Ellerinizi sakal boyasından korumak için plastik eldiven giyin.

Alerjik reaksiyonları kontrol etmek ve sakalınızın doğru rengini saçınıza uydurmak için favorilerinizin küçük göze çarpmayan bir bölümünde sakal boyasını spot test edin. Yan bronzluğunuza bir küçük boy diken dikenli sakal boya uygulayın ve önerilen süreyle açık bırakın. Su ile yıkayın ve bir el havlusuyla kurutun.

Kutulu aplikatör ile sakalın üzerine boya uygulayın. Bıyık, favorilere ve kaşlara uygulayın; bunlar griyorsa ve uyacak ek renk gerekir.

Boyayı, paket üzerinde tavsiye edilen süre boyunca sakal bırakın.

Sakal boyasını suyla yıkayıp el havlusuyla kurutun.

Sakalınızı, sakalınızın rengini ve görünümünü korumak için gerektiği kadar yeniden boyayın; genellikle her üç haftada bir aya kadar önerilir.

Sakalınızı bozar karanlık ve leke giysileri olabilir sakalınızı ölürken umurumda değil giysiler giyin.

Sakal boyası, marka ve boya özelliklerine bağlı olarak 6 $ ila 20 $ arasında değişebilir.