hasır masa nasıl yeniden yapılır

Çocukluk çağından beri sahip olduğunuz ya da tasarruflu bir mağazada bulduğunuz hasır masası bir facelift için hazır. Wicker, hem içeride hem de dışarıda iyi çalışan dayanıklı bir mobilya malzemesidir. Hasır mobilyalar daima tarzdadır ve hasır masanızı yeniden düzenler; sadece tasarruf etmekle kalmaz aynı zamanda yaratıcılığını kullanarak herkesin arkasında şehvetle bakacağınız bir hasır masası yaratır. Bazı sprey boya ve hayal gücü ile hasır masanız herhangi bir odanın yıldızı olacaktır.

Masayı iyi havalandırılan bir alanda bir damla bez üzerine koyun. Çekmeceleri ve herhangi bir donanımı masadan çıkarın.

Dökülme veya soyma boyasını bir tel fırça ile çıkarın ve 120 gr’lik zımpara kağıdı ile masanın üzerine hafifçe vurun. Tozu yapışkan bezle silin.

Gres ve kalıntıları temizlemek için masayı mineral ruhlarla ıslanmış bezle silin. Masanın tamamen kurumasına izin verin.

Odanıza gelecek bir boya rengi seçin. Çimen yeşili, elektrik mavisi, güneşli sarı ve parlak mor gibi parlak renkler bir duvarda ezici olabilir ancak mobilya parçaları için iyi çalışabilir.

Masayı ters çevirin ve kısa vuruşları kullanarak masanın alt tarafına bir astar katın ve masayı masadan 6 ila 8 inç uzakta tutarak püskürtün. Alt tarafın ceketini kurutun ve masanın üstüne asmak için masayı çevirin.

İsteğinizün renginde bir tabaka sprey boya tablasının altına püskürtün ve alt tarafı kuruduğunda üst tarafı püskürtün. Kaplama ideal bir halde değilse, boya tamamen kurumaya bırakılmalı ve ikinci bir kat boya püskürtülmelidir.

Donanımı değiştirin ve çekmeceleri takın. Boya sert bir yüzey elde etmek için kuru bir alanda boya en az bir gece bekletilsin.

Parçaya ilgi duymak için farklı bir renkte püskürtücü çekmece önleri.

Odanıza püskürten şık bir tasarım öğesi varsa, zımpara ile boya sıkın.