kayıtlı bir kara angus sığırı işletmesi nasıl çalıştırılır

Black Angus, Birleşik Devletler ve dünyadaki en popüler sığır sığırlarından biridir. Aberdeen Angus olarak da bilinir, bunlar — ilk olarak bir İskoç cinsi — Aberdeenshire ve Angus’un sığırların yerli olduğu İskoçya bölgelerinden almıştır. Aberdeen Angus siyah veya kırmızı gizlenebilir, ancak Birleşik Devletlerde Black Angus ve Red Angus iki ayrı ırktan kabul edilir. Birleşik Devletler’de Black Angus sığır eti üretimi için kullanılan en popüler sığır cinsidir. Bir ticari işletme olarak Black Angus sığırlarının kayıtlı bir sürüsü işletmek hem karlı hem de faydalı olabilir.

Sürünüzü tutmak için uygun binaları bulun — şu an sahip olduğunuz veya kiraladığınız mevcut tarım arazileri ve / veya ahır veya kulübe gibi kapalı tesisler. İnek başına ihtiyacınız olan arazi alanı, iklim ve arazi kalitesine göre değişir. Örneğin, merkezi Missouri’de, 2.5 dönüm arazi her bir inek / buzağı çifti için yeterli kabul edilir. Ancak Kansas bölgesinde aynı çifte 6 dönüm arazi gerekir. Bölgenizin iklimine bağlı olarak, kış aylarında sığırlar için kapalı konut veya en az barınak sağlayın.

Yetişkin bir sığır veya buzağı olarak Black Angus üreme düveleri satın alın. Bu sığırları zaten kayıt ettirmiş kayıtlı bir Black Angus satıcısından alın. Her bir hayvanın evraklarını iyi takip edin ve etiketleri veya işaretleri belirleyin. Sığırları doğrudan başka bir çiftlikten veya açık arttırma tesisinden ticari olarak satın alabilirsiniz.

Black Angus sığırlarıyla ilgili tecrübesi olan en az bir yerel veterinerle bir ilişki kurun ve ineklerinizden birinin hasta olması veya yaralanması durumunda size yardımcı olacak.

Siyah Angus düveler sürüsünden uygun bir yaşa geldiğinde ıslah edin. Kendi Black Angus boğasına sahip değilseniz, ıslah amaçlı boğa kiralayabilir veya kiralayabilirsiniz. Alternatif olarak, önceden satın alınan boğa meni ile düvelere yapay olarak tohumlama yapabilirsiniz.

Her yıl doğan buzağıları Angus Association’ın yerel şubenize kaydedin. Kayıt prosedürleri bölgelere göre değişir, ancak hepsi hayvanı benzersiz bir belirleyici işaretleyici (numaralı kulak etiketi gibi) kullanarak ve doğum detaylarını sürü kayıtçısına yerleştirmeyi içerir.

Sürünüzden yetiştirilen buzağılarla ne yapılacağına dair bir plan geliştirin. Genellikle, her sene doğan dişi Black Angus sığırlarını kendi sürülerinize ekleyebilir veya yetiştirmek için onları iyi kullanabilirsiniz. Olası bir yetiştirme kariyerine sahip birkaç boğa dışında, erkekleri doğrudan sığır eti üretimine satacaksın. Yıllar geçtikten sonra, sürü, mevcut alanınızı dolduracak şekilde büyüyebilir.