odun demetleri satmak nasıl

Yakacak odun demetleri, hem kampçılar hem de ev sahipleri tarafından talep edilmektedir. İlave para kazanmak için bir yan iş arıyorsanız, bu paketleri satmak sizin için bir fırsattır. İş fiziksel çalışma gerektirir, ancak doğru yaparsanız ödüllendirici olabilir. Yakıtın yerini belirlemek ve odun satmak için bir çıkış bulmak en büyük meydan okumalardır. Bu iki bileşeni bulduğunuzda, gökyüzü limittir.

Tutarlı ve ucuz bir odun kaynağı bulun. Buna bir örnek kereste fabrikasıdır. Değirmen sona erer, tahta parçalarının kesilmesinden sonra kalan hurda tahta parçaları bazen kamyon dolumuyla 50 $ gibi düşük bir miktarda satılır. Bir başka fikir, ev sahipleri için kesilmiş ağaçları kesmek ve daha sonra kurtarılmış tahta satmaktır. Veya kendi yakacak odun kes.

Yakacak odaları, kamp alanları ve kamping mağazalarını ziyaret ederek bölgenizdeki odun paketlerini fiyatlandırın. Fiyatları ortalayın ve fiyatlarınızdan daha düşük fiyatlarla rekabet etmeye çalışın. Ayrıca, paketlerin boyutunu ve kaç kütüğün içerdiğini not edin. Bu, daha iyi bir fiyat anlamanıza yardımcı olacaktır. Paketlerinizde de daha fazla ahşap sunmaya karar verebilirsiniz.

Yakacak odunu kaynağından temin ettikten sonra topla. Bir büzülme sargısı yoksa, bir özel perakende ya da donanım mağazasında bulunan çuval bezi ya da plastik ağ çantalarını kullanabilirsiniz. Tüm paketlerinizi aynı boyut ve ağırlıkta yapın. Sonra bunları sayın ve o yük için ne kar edeceklerini bulun. Veriminiz fabrika çıkışlı bir kamyon dolumundan 100 torba ve bunun maliyeti 50 TL ise ve siz bunları 5 TL’ye satarsanız — bu yük için 450 TL kazanırsınız.

Yakacak odun satmak için bir çıkış bulun. Bir market, spor mağazası veya kamp seçik barınaklardır. Mağazanıza bir miktar paket dağıtmak ve satış fiyatının bir kısmını (perakende fiyatın yüzde 50 ila 80’i arasında) almak için müdürle bir anlaşma yapın. Bir fiyat pazarlık ettikten sonra paketleri teslim edip bir hafta sonra geri dönün. Kaç tane demetin kaldığını ve verilen paketlerin sayısından çıkarın. Mağazanın borçlu olduğu paket sayısı. Teslim edilen paketlerin sayısının fatura edildiğinden emin olun.

Yakacak odun demetleriniz için ödeme yapmaya devam edin. Paketleri yapmak ve ahşabı toplamak için yeni ve daha ucuz yollar araştırın. Bu, işinizi daha hızlı büyür.