Ölen bir kraliçe avuç içi ağacını nasıl canlandırabilirim

Syagrus romanzoffiana olarak da bilinen Kraliçe avuç içi avlusu, Birleşik Devletlerin en güney kesimlerinde cazip manzara avuç içleri yapıyor. Kraliçe avuç içi hızlı büyüyen bir ağaçtır. Bu onu bitki dikmek için bir seçim palmiyesi yapar. Kraliçe avuç içi bakımı uygun bakım verildiğinde gelişir, ancak ihmal edildiğinde hızla düşebilir. Queens avuç içi aşırı su verici, fazla gübreleme, bagaj hasarları ve zararlılarla hastalanır. Bu sorunları düzeltmek, kraliçe palminizi mükemmel sağlık durumuna getirecektir.

Kraliçenin avucunun ölmesine neyin neden olduğunu belirleyin. Tanımlandıktan sonra, sorunu el altında tutmak için gereken işlemleri yapın.

Kraliçe palmiye çok fazla su alıyorsa sulamayı kesin. İdeal olarak, bir kraliçe palmiye suyun iyi bir ıslatılmasını haftada bir kez almalıdır. Haftada birçok küçük sulama, kök çürümesini ve / veya ölüme neden olur. Kurumuş olmak için yedi ila on güne kadar toprağa verin ve yalnızca haftalık su kullanın.

Kraliçe avucunu bir süreliğine gübrelemeyi bırakın. Yapraklar çok fazla gübre yanar. Büyüyen sezonun geri kalanı için avuç içi gübrelemeyi daha fazla ilave etmeyin. Gelecek yıl gübrelenmeye devam et. Doğru miktarda gübreleme yapmak için uygun palmiye hakkında bilgi edinin.

Kraliçe palminin gövdesine kadar yetişen her çimeni çıkarın. Öldürmek için çimlere öldürücü katil uygulayın. Kaliteli bir ahşap malç palmiye etrafında yaymak ve palmiye yaprağı kanopi kadar en azından geniş mulched alan olun. Bunu yapmak çim biçme makinesinde hasar görmesini önleyerek topraktaki nemi düzenler. Bu da, çim köklerinden gelen rekabeti önleyecektir.

Kraliçe avucunuzdan zararlıları çıkarın. Bir böcek sorununuz varsa, avuç için güvenli olan kaliteli bir insektisit püskürtün. Kemirgenler avucunuzda yuva yapıyorsa, ölü yeşillikleri kaldırın. Bu, içinde yaşayabilecekleri alanı sınırlayacak ve gideceklerdir.

İyi bir sulama ve gübreleme programı uygulandığında palmiye iyileşme belirtileri göstermeye başlayacaktır.

Yılda bir kez palmiyedeki ölü yeşillikleri temizlemek için profesyonel ağaç kesme makineleri işe alınmayı düşünün.