ameliyat için para toplamak nasıl

Cerrahi, seçmeli veya tıbben gerekli, çok pahalı, çoğu durumda binlerce dolara mal olabilir. Sigortasızların çoğu, ameliyat olmamayı seçti çünkü onlar için para ödemek zorunda değillerdi. Neyse ki, para toplamanın birçok farklı yolu var. Geniş bir yelpazede insanların memnuniyetle katkıda bulunması için kayda değer bir sebep. Yenilikçi ve kararlı olmak bu tür nedenler için fon yaratmanın anahtarıdır.

Aile üyelerinizden yardım isteyin. İhtiyaç duyduğunuzda, ailen ilk savunma hattıdır. Onlara ameliyat ve toplam maliyet hakkındaki tüm detayları verin. Onlara tıbbi operasyonun maliyetini hesaplamada yardıma ihtiyacınız olduğunu söyle. Mümkün olduğunca çok para bağışlamalarını isteyin. Üyelerden birinin elinde parası yoksa, faturayı hastaneden aldığınızda özel bir kredi almasını veya bir kredi kartı ile ödeme yapmasını isteyin.

Yardım için kilisenize gidin. Çevrenizdeki topluluğa güçlü kaynaklara ve kaynaklara sahip olduğundan kiliseniz çok para toplayabilir. Papaya ameliyathanenin ayrıntılarını söyleyin ve bunun için bir miktar para ödemeniz gerektiğini açıklayın. Papaya, çabalarınıza yardımcı olmak için özel bir fon başlatmalarını ve kilisenin, her kilise hizmetini fona sunmayı talep etmelerini isteyin. Kilisenin sizin topluluğunuzda para toplamasını isteyin.

Kendi topluluğunuzdaki parayı yükseltin. Kim olduğunuzu, iletişim bilgilerinizi, ameliyatınızın ayrıntılarını ve niçin gerekli olduğunu, topluluğa katılımınız ve paranın ne zaman gerekli olduğunu içeren bir fon yükseltme mektubu oluşturun. Mektubu mümkün olduğunca çok komşu ülkeye dağıtmanıza yardımcı olmak için topluluğunuzda arkadaş edinin. Mektupları posta kutularına veya kapılarına koyun.

Tüm seçeneklerinizi araştırın. Kendi başınıza para toplamanın yanı sıra finansal kaynaklar arayın. Hastane yardımı, kâr amacı gütmeyen sağlık hizmetleri, devlet kurumları ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar mali yardıma elverişli kaynaklardır.

Topluluğunuzda bir garaj satışı yapın. Komşulara neden garaj satışı yaptığınızı söyle. Insanlar sadece bağış yapmak isteyebilir diye, garaj satışı sırasında para toplama mektubunuzu dağıtın.

Para kazanmaya yardımcı olması için Facebook gibi sosyal satış noktalarını kullanın. Zaten bir hesabınız yoksa Facebook ile üye olunuz (Kaynaklar bölümüne bakınız). Davranışınız için bir Facebook fan sayfası oluşturun ve arkadaşlarınızı ve ailenizi gruba katılmaya davet edin. Onlara arkadaşlarını da davet etmelerini söyle. Bu, insanların fon artırma çabalarınız hakkında farkındalığını artırır. Üçüncü adımda yazmış olduğunuz mektubun resmini çekin, onu Facebook fotoğraflarınıza yükleyin ve profil resminize ve fan sayfanızda bir resim haline getirin. Arkadaşınıza tüm fotoğraflarınızı etiketleyerek sayfanıza bakmalarını ve çabalarınız hakkında bilinçlendirmelerini sağlayın.