Beysbol kasklarından bitleri nasıl kurtulursun

Bit çok bulaşıcıdır ve insanlar, özellikle de çocuklar arasında endişe verici bir hızda hareket eder. Bit bir kişiden diğerine atlayarak veya havlu, şapka veya kask gibi kıyafet paylaşımı ile hareket eder. Daha sonra kafa derisini kazarlar ve sürekli kaşıntıya neden olurlar. Beyzbol takımları vuruş kasklarını paylaştığı için bitler takım üyeleri arasında kolaylıkla yayılabilir. Beysbol kasklarında bitten şüphelenildiğinde, biti öldürmek ve yok etmek için adımlar atılmalıdır. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, aynı zamanda, bitlerin bulunduğu bir evdeki tüm bireylerin, yeniden yetiştirmeye karşı korunması için denetlenmesini tavsiye etmektedir.

El vakumuyla kaskın içindeki ve dışındaki vakum. El vakumunu küçük bir plastik torbaya boşaltın ve dışarıdaki çöp kutusuna koyun.

Tüm kaskı bit spreyi ile püskürtün. Kaskın tamamının bit spreyi ile kaplandığından emin olun.

Kaskı bir çöp torbasına yerleştirin ve sıkı bir conta oluşturmak için uçları sıkıca bağlayın.

Kaskı iki hafta boyunca çöp torbasında bırakın.

İki hafta sonra kaskı çöp torbasından çıkartın ve kaskı sıcak, su püskürterek yıkayın. Kaskı temiz bir bezle kurulayın. Çöp torbasını dışarıdaki bir çöp kutusuna atın.

Özellikle kaskların kullanıldığı ve paylaşıldığı takım sporlarında yer alıyorsa çiçeğinizin başını düzenli olarak bit için muayene edin.