dili nasıl kazıyacağım

Kötü nefes, düzenli diş fırçalama, diş ipi ve ağız gargaraları gibi ürünlerin kullanımı da dahil olmak üzere uygun diş hijyeniyle bile birçok kişiyi rahatsız eder. Bazı insanlar için, koku, dilin üstünde yaşayan bakterilerden kaynaklanır. Bu malzeme bazen dil üzerinde beyaz bir katman olarak görülür. Dilin kazınması, ağız kokusu kaynağı olabilir.

Diş hekiminizden, ağız kokusu (kötü kokusu) değerlendirebilmelerini isteyin, böylece kaynağı tespit edip ettiremediğini veya tedavi için öneri yapıp kararı alamayacağını görebilirsiniz. Dilin kazımasının, sorunun çözümü olabileceğini kabul edebilir.

Bir dil kazıyıcı al. Bunlar çoğu ilaç deposunda ve belki de dişhekiminin ofisinde olabilir. Bazı sıyırıcıların yüzeyine temas eden çok sayıda bıçak ağzına sahip tıraş bıçağı gibi çeşitli oluklar vardır. Bir sıyırıcı bulamazsan, metal bir kaşık kullanabilirsiniz.

Kazıyıcıyı veya kaşığı, dilin arka tarafına düz bir şekilde yerleştirin. Her iki taraftan başlayarak diğer tarafa doğru hafif vuruşlarla öne doğru ilerleyin. Ne kullandığınıza bağlı olarak, dilinizde 3 veya 4 süpürme yapmanız gerekebilir.

Enkazı çıkardıktan sonra hem kazıma aletini hem de ağzınızı durulayın. Kazıyıcınızdaki veya diş fırçanızın üzerine az miktarda diş macunu ile dişlerinizi diliniz gibi fırçalayın.

Ağzınızı durulayın ve koku ve bakteri de öldüren bir gargara veya tuzlu su karışımı ile takip edin. Süreci günde bir kez tekrarlayın.