karın ameliyatı sonrasında nasıl iyileşirim

Karın ameliyatı sonrası iyileşme zor olabilir. Sadece cilt kaldırılmaz, bazen yağ alınır ve kas güçlendirilir. Bu tür cerrahi ilk önce vücut üzerinde travmatik olabilir. Normal hissetmek birkaç haftadan fazla sürer. Bir karın muhafazasını düşünüyorsanız veya karın ameliyat ameliyatı geçiriyorsanız, en iyi iyileşmeyi öğrenmek için bu makaleyi okuyun.

İşten 2 hafta uzak durun. Birçok doktor 4 hafta tatil önerir, ancak plastik cerrahların çoğunluğu karın ameliyatı ameliyatından sonra 2 hafta önermektedir. Bu vücudunuza stresli olmayan bir ortamda iyileşme şansı verir.

Şişkinliği azaltmak için karın ameliyatı ameliyatından sonra 2 veya 3 hafta boyunca elastik bir göbek bandı giyin. Bu neredeyse kalın bir kuşak gibi. Kısıtlayıcı ve biraz sıcak olsa da, karın bantları iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Karın ameliyatı ameliyatından sonra en az 2 gün bacaklarında sıkıştırma hortumu takın. Kompresyon hortumuyla kan pıhtılaşma riski önemli ölçüde azaltılır. Aslında, sezaryen ile doğum yapan kadınların da bu çorapları giymeleri gerekmektedir.

Karın ameliyatı ameliyatı sonrası yorucu olmayan yürüyüşe katılın. Neredeyse her doktor kalkman ve en kısa sürede yürüyebileceğine inanıyor. Karnınızın tutulmasından sonraki ilk birkaç gün içinde evin etrafında dolaşmanız yeterlidir. Bir hafta kadar sonra, kısa bir yürüyüşle bloğunuz iyileşme sürenizi hızlandıracaktır.