apartman komplekslerinde kalıp nasıl raporlanır?

Kalıp, içeride mevcut olduğunda ciddi solunum problemlerine neden olabilir. Kalıp aşırı derecede nem nedeniyle gelişip büyüyebilecek malzemelere veya yüzeylere neden olur. Neme sızdıran borular, sızdıran tavan veya uygun olmayan havalandırma neden olabilir. Döşeme tahtalarına, duvarlara ve hatta mobilyalara sızar. Büyür ve yayılır, evde yaşayan ya da sıkça eve gelenlerin solunum problemlerine neden olur. Küçük çocuklar ve yaşlılar, astım gibi diğer solunum problemlerinden muzdarip olanlar kadar en duyarlı kişilerdir. Apartman kompleksinizdeki bir kalıp problemini durumun kötüleşmeden önce düzeltilebilmesi için doğru bir şekilde bildirin.

Kalıp durumunun onarılmasını istemek için ev sahibinize bir mektup yazın ve kalıp gördüğünüz yeri açıklayın. Sızdıran borular ve olası nem nedenlerine ilişkin bilgileri ekleyin.

Kompleksinize sahip olan ve daire yöneticinizi veya ev sahibinizi istihdam eden mülkiyet yönetimi şirketi için iletişim bilgilerini bulmak için kira sözleşmesine bakın.

Aynı harfin dört kopyasını elde etmek için mektubu kopyalayın veya yeniden yazın.

Üç nüsha zarfın içine yerleştirin ve her birini ev sahibinize veya daire yöneticinize, binanın sahibi olan şirkete ve yerel sağlık departmanınıza gönderin. Dördüncü nüshayı kendi kayıtlarınız için saklayın.

Konunun yardımcı olması ve çözülmesi için üç tarafın herhangi bir talebi ile işbirliği yapın. Sağlık bölümüne gönderilen mektup, binadaki kalıp resmi bir rapor olarak hizmet edecek ve sağlık departmanı, durumu doğru bir şekilde ele aldığından emin olmak için takip edecektir.