baharda nasıl kurtulursun

Fescue, yılın her mevsiminde yeşil kalmış ve ülkenin orta kesiminde ve güneybatısından kuzeybatıya dikilmiş serin sezon kaba dokulu çimdir. Bu sağlam çimen, ayak trafiğine iyi ayak bastığı, çabucak çırpdığı ve çimenler ve oyun alanları için iyi bir seçimdir; ancak eğer yazlar sıcaksa, sık sık kavurmadığından emin olmak için çayır çimenize su sık sık gerekecektir. Sonbahar tohum tohumuna en uygun zaman olarak kabul edilmesine rağmen, bahar en çok tercih edilen ikinci zamandır. Sonbahar ekimini kaçırdıysanız ve ilkbaharda çayır çiminizi başlatmak için can atarsanız, yine de iyi sonuçlar alabilirsiniz.

İnce, gevşek bir toprak iyi tohum yatağı sağlamak için ekim alanına kadar bir bahçe rototiller, traktör tırmığı veya kürek kullanın. Bunu son buzlanma tehlikesinden sonra, hava sıcaklıkları en az 60 dereceye ulaştığında ve yükselmesi beklenirse, ancak gece sıcaklıkları 70 dereceyi aştığında veya tohumlar hareketsiz kaldıktan sonra bunu yapmayın.

Düz bir yüzeyi sağlamak için, tepeler ve çukurları kaldırarak tepeyi sallayın.

Tohumları 3-5 lbs oranında yayınlayın. bir çim biçme makinesi kullanarak 1.000 fitkare başına veya sadece elle ekir.

Tohumlukları, tohumların hafifçe 1/4 ila 1/2 inç derinlikte kaplanması için tarak alanını tarayın.

Toprağın tohuma karşı sağlam olmasına yardımcı olmak ve çimleri düzgün bir seviyede tutmak için alanı el silindiri ile döndürün.

Nemi korumak ve çimlenmeyi teşvik etmek için dikilen alanın tamamına saman veya saman yayın.

Genellikle 12 ila 22 gün arasında çimleninceye kadar su alanını her gün suyun. Çim kurulduğunda, su ihtiyacını denkleyerek test edebilirsiniz; geri gelmezse suyun iyice sulaması gerekir.

Ekim ayında özellikle sonbahar çimleri için formüle edilen gübre uygulayın. Takip eden Mart ayında, az miktarda yavaş salınan bir çim yiyeceğini uygulayın ve ardından Mayıs ayının ilk gününe kadar ikinci bir uygulama yapın. Fungal hastalık riskinden kaçınmak için yaz aylarında çimeninizi asla gübrelemeyin.

Yabani otları uzak tutmak için düzenli olarak yeni çimlerinizi biçin, ancak çok yakından değil, “ekip-kesik” çimler yaratmak, kök kurulmasını engeller ve fescue’nun su rezervlerini etkileyebilir.

Çayırcağınızın ilk yılından sonra, geç kışın acil ön cırcır önleme önleyici kullanın. Tohum ektikken eklemeyin; tohumların çırptığını durdurur.

Serin mevsimlik bir bölgede iseniz, çavdar çim tohumunu çekirdeğinizle karıştırmayı özellikle yemyeşil bir çim için düşünün.

Sıcak yaz mevsiminde, ısı nedeniyle oluşan hasarları doldurmak için çayır çiminizi yıllık olarak fazla tohumlamanız gerekebilir.