gevşek olukların nasıl temin edilir

Gevşek oluklar çoğunlukla soğuk kış aylarından sonra bulunur. Kar ve diğer elementler oluklara ağırlık ekleyebilir, sarkmalarına ve gevşetilmelerine neden olabilir. Oluk açısı gevşeyebilir ve bu sorun tüm oluk düşmeden önce düzeltilmelidir. Sarkma yuvasını düzeltmek asla bitmeyen bir iş gibi görünebilir ancak birkaç ipucu ve talimatla bu gevşek olukları bir kerede sabit tutabilirsiniz.

Kanalları elle temizleyin. Bir merdivene tırmanın ve olukların içine girmiş olabilecek yaprakları ve diğer pislikleri temizleyin. Alanı küçük bir süpürge ile fırçalayın.

Guttüyü gevşek ek sivri uçlar arıyor muayene edin. Evin bir ucundan diğerine geçin, gevşek oluk sivri nizamlarını kaldırın. Evin çevresinde devam edin ve hepsini dışarı çekin.

Bir oluk başını kaldırdığınız oluk dışındaki mevcut deliğe yivli bir oluk ankrajı takın. Çapa, delikten geçmek için tornavida uçlu bir matkap kullanın ve olukun üst kenarlarını köprüleyen kovan kullanın.

Kılıfı koruma kartı tahtasındaki deliğe hizalayın ve yuva çapasını kılıfa geçip kasaya yerleştirin. Çapanın başı olukun ön kenarı ile aynı olduğunda durun.

Yukarıdaki adımdan sonra gerektiği gibi ek oluklar takın. Tüm gevşek oluk bölümleri eve sabitleninceye kadar evin tüm taraflarındaki olukların etrafına devam edin.

Kanal çapalarını fazla sıkmayın, aksi takdirde oluk kenarları çarpıtabilir.