Kanada elçiliğine nasıl kayıt olunur?

Kanada Büyükelçiliği’ne kayıt olmak, yurtdışında yaşarken önemli bir önleyici tedbirdir. Eviniz hükümetin dünyadaki yerini biliyorsa, göçmenlik sorunları, sağlık ve güvenlikle ilgili endişeler ve beklenmedik şekilde ortaya çıkabilecek diğer acil durumlar konusunda vatandaşlara yardımcı olabilir. Büyükelçilikte veya çevrimiçi olarak kısa dökümanları doldurmak için zaman ayırın. Yurtdışında ya da tatilte yaşayan tüm Kanada gezginleri, Kanada’dan ayrılmadan önce kayıt yaptırmaya teşvik edilir.

Çevrimiçi kaydolmak için voyage.gc.ca sitesini ziyaret edin veya yabancı ülkenizdeki Kanada Büyükelçiliği’ne gidin veya kayıt formunu edinmek için seyahat edin.

Kişisel bilgilerinizi, pasaport numaranızı, Kanada’daki acil durum irtibat adresinizi ve adresinizi yabancı yerele girin.

Bilgileri “Gönder” i tıklayarak çevrimiçi olarak gönderin veya tamamlanmış formu elçilikteki Kanadalı bir yetkili kişiye gönderin.

Adres değişikliği veya acil durum iletişim bilgilerinde bir değişiklik olması durumunda bilgilerinizi elçilik veya çevrimiçi olarak güncelleyin.