kanal değiştirme nasıl yönlendirilir

HVAC kanalları, ısıtılmış veya soğutulmuş havayı mümkün olduğunca çıkış kayıtlarına aktaracak şekilde yerleştirilir. Hava, gittikçe daha fazla sıcaklığı veya serinliği kaybeder, böylece HVAC’nizi yaşam alanına arıtılmış hava dağıtmak ve enerji israf etmek için daha fazla çalışmaya zorlar. Kanalların yeniden yönlendirilmesini gerektiren, evin önemli bir yeniden tasarımı yapıyorsanız, yeni kanal duvarlarının uzunluğunu en aza indirgemek için rota değişikliklerini planlayın.

Maruz kalan cildinizi bebek tozu ile toz haline getirin. Bu gözenekleri doldurur ve fiberglas izolasyona maruz kaldığınızda kaşıntıyı önler. İş eldivenlerini takmayın.

Makaraları kullanarak yeniden yönlendirme için çıkarılacak boru hattının izolasyonunu kesin. Yeni boruları takmak için boruyu keseceğiniz hattan en az 6 inç geriye doğru kıvrılın.

Bunları yeniden yönlendirme yapmak için mevcut kanalları ayıran veya kesen noktalar arasındaki kanalın tüm bölümlerini kaldırın. Dairesel kanal açma vidalarını sökün. Pense ile dikdörtgen kanallar için kenarlarından kaldırın ve katlama bağlantılarını açın. İstenmeyen parçaları boşa harcayın.

Şerit ölçüyü kullanarak yeniden yönlendirilen kesimlerin yeni bağlantı noktalarını ölçün. Metal tutucu kullanarak yeni bağlantı noktaları için kesimlerinizi işaretleyin. Kanalı, taradığın çizgi boyunca teneke uçlarla kes.

Yeni kanalı bağlayın. Mevcut kanalı kesmek zorunda kaldıysanız dikdörtgen kanalları bir bağlantı parçası kullanarak takın. Kıvrımlı uçları kıvrılmamış uçlara tutturarak dairesel kanalları tutturun. Kıvrım, kanal kırıcılarını kullanarak biter, burada kesme iki kıvrımsız ucun birbirine yapışmasını sağlar. Dikdörtgen bağlantıların kenarlarını pense ile tekrar katlayın. Katlar boyunca birkaç inçte bir kenarlar yerleştirin ve pense kullanarak kıvrımlara sıkıştırın. Her bir derz boyunca dört noktada dairesel derzler delin ve derz sac vidaları ile derzleri vidalayın.

Her galvanizli askının bir ucundan ahşap vidayı, yeni kanalın kenarının üstündeki tavan kirişine vidalayın. Kayışı kanalın etrafına katlayın ve kayışın serbest ucunu kanal seviyesini askıya almak için bağlamak istediğiniz kirişe karşı tutun. Kanal için seviye kontrol edin. Kayışın diğer ucunu vidalayın. Kanal boyunca en azından her 3 fitte bir kayış sağlamak için gerektiği kadar tekrarlayın.

Her derzde en az dört bant bandı ile eklemleri bantlayın. Maruz kalan tüm kanalları izolasyonla tekrar sarın ve yalıtımın izolasyonu sağlayan kenarları bir arada bantlayın.