kırsal alanda nasıl bir ev satabilirim

Kırsal alanda bir ev satmanın faydaları ve dezavantajları vardır. Trafik ve altyapı eksikliği bir dezavantajdır ancak mahremiyet ve huzur duygusu bir yaradır. Kırsal alanda bir ev satmak, kentsel alanda bir ev satmaktan farklıdır. Kırsal evinizi satmak istiyorsanız, daha kolay satabilmeniz için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

Malı temizle. Eski dikenli tel çitleri yıkın ve çit çit çizgilerini ve hendekleri düzeltin. Eski çiftlik ekipmanlarından veya mülkün etrafında bulunan önemsiz şeylerden kurtulun. Kırsal alanlar, mülk bakım kurallarında gevşek olma eğilimindedir. Evinizin yoldaki göz yara alanlarından biri olmasına izin vermeyin. Bir taş gibi göze çarpmasını sağla.

Göstermek kırsal özellik. Kırsal alanda yaşadığınız gerçeğini gizleme. Evinizi tanıttığınızda, insanların huzur verici, sakin ve şehrin koşuşturmacasından uzaklaşmak için güzel bir yer olduğunu bildirsin.

En yakın büyük şehrin gazetesine reklam verin. Kabul edelim, binlerce ya da daha az kişiyle kırsal bir kasabada çok fazla ağıza girmeyeceksin. Kalabalık şehirden uzaklaşmak isteyen insanlara ulaşmak için mülkünüzü en yakın şehrin gazetesine ekleyin.

Evinize nasıl gideceğinizle ilgili net talimatları verin. Çakıl yollarının etrafında dolaşmaktan 578 Cadde’deki bir evi aramaktan başka sinir bozucu bir şey yok. Reklamınızı yazdığınızda veya telefonla insanlarla eviniz hakkında konuştuğunuzda onlara açık bir sürüş talimatını verin. Onlara ne kadar yol kat edeceklerini onlara söyleyin.

Evinizin iyi işaretlendiğinden emin olun. Kırsal alanlardaki evler zayıf olarak işaretlenmişlerdir. Evinizin dışına büyük bir adres numarası verin. Yoldaki sürücü tarafından bir adres numarası yerleştirmek de çok yararlıdır. Eğer bir satış işaretiniz varsa, yolun daima açık görüşlü olduğundan emin olun.

Kırsal evinizi bir emlakçıyla listelerseniz daha iyi şanslar elde edersiniz. Satış fiyatınızın bir yüzdesini emlakçısına vermek zorunluluğunuz olmasına rağmen, daha yüksek bir fiyata daha hızlı satacaksınız.