mobil ev metal çatıları nasıl kapatacağım

Sızdıran çatılar mobil ev sahipleri arasında kederin önde gelen nedenleridir. Ancak, metal tavanız yeterince kaplanmış ve mühürlenmişse, çatı problemleriyle yaşamaya gerek yoktur. Düzenli bakım ve bakım alan çatılar yıllarca sürebilir; böylece, değiştirme veya tamir masraflarından tasarruf edebilirsiniz. Sızıntılara ve korozyon hasarlarına karşı korumak için metal çatıları üç yıllık rotasyonlarla kaplamak en iyisidir.

Mobil ev çatısından küçük dallar ve dallar gibi tüm gevşek malzemeleri çıkarın. Enkazı temizlemek için süpürge kullanın. Hasar nedeniyle sızıntı olma ihtimalinin olup olmadığından emin olmak için çatıyı kontrol edin. Temizlik tamamlanırken çatıda yürümekten kaçınmak için merdivenin tepesindeyken mümkün olduğunca çok yapın.

Gevşek vidaları sıkın ve tornavidayla sıkın. Sonra, çatı dikkatle inceleyin. Yeni çatı malzemesinin uygulanması için tüm çatı kenarını ve rayların dikişlerini çevreleyen j raylar son derece pürüzsüz olmalıdır. Tüm kırık macunu çıkarmak için tel fırça ve zımpara kağıdı kullanın. Önceki materyallerin hepsinin kaldırıldığından emin olmak için işinize başlayın.

Tavan yüzeyine kaplama uygulamadan önce tüm hasar görmüş alanları düzeltin. Tamirat yapıldıktan sonra, çatının kir, sert, kalıp ve küften arındığından emin olun. İki parçalı klorlu çamaşır suyu beş parçaya karıştırın ve çatının yüzeyini temizleyin. Çözümü su hortumuyla durulayın. Tavanı kurutun, daha önce herhangi bir korozyon hasarı olup olmadığını kontrol edin. Ek hasar oluşmasını önlemek için tüm korozyonu bir metal astar ile örtün.

Metal dökülmelerinin ve sızıntıların meydana geldiği birincil noktalardaki vida deliklerini kapatmak ve kaplamak için bir boya fırçası kullanın. Daha sonra, bir seri yama çimentosu karıştırın ve herhangi bir hasar görmüş veya çarpık noktalara uygulayın. Macun bıçağını kullanın, sonra atlanan herhangi bir leke noktası için çatı tekrar kontrol edin.

Çatı kaplamasını boya silindiri ile uygulayın. Merdiven ilerledikçe hareket ettirin. Merdivenin üst basamaklarında durun ve vücudunuzun tüm ağırlığını çatıya koymamaya özen gösterin. Aksi taktirde, yeni tamir edilen çatiye zarar verme riskiniz olur.