pitbull sahibi olarak ev kiralamak nasıl

Pitbullların sahipleri, cins hakkında olumsuz tutumlardan dolayı kiralık konut bulmakta güçlük çekebilirler. Bir kiralık ev ararken proaktif olun. Kendinize bol zaman arayın ve köpek mizaç, sağlık ve davranış belgeleri göstermeye hazır olun.

Hareket etmeden önce aramanızı birkaç ay başlatın. Pitbulllu kiracılara açık olan ev sahipleri, köpeklerin veteriner kayıtlarını incelemek, referanslarınızı kontrol etmek ve sorumluluk sigortası konularını ele almak için zaman alabilir. Sosyal ağınızdaki insanlar, özellikle de pitbulls sahibi oldukları veya bunu yapan kişileri bildikleri için sizin için iyi yol açabilir.

Köpek hakkında bir paket bilgi olan bir evde beslenen hayvan özgeçmişini göndererek evcil hayvanınızı potansiyel ev sahiplerine tanıtın. Köpeğinizin özgeçmişinde, veterineriniz, eski ev sahiplerinizden ve mümkünse komşularınızdan, köpek yürüyüşçülerinden veya bakıcılardan ve köpek eğitmeninizden referans fotoğraflar ve mektuplar eklemelisiniz. Buna ek olarak, aşı ve lisans sertifikaları da dahil olmak üzere köpeğinizin yaşı ve sağlığının dokümantasyonunu ekleyin.

Köpeğiniz itaat eğitimi almamışsa onu bir sınıfa kaydettirin. Bu hem sizin hem de köpeğin yararına olacak, aynı zamanda bir itaat programının bir sertifikası da ev sahibinin endişelerini hafifletebilir. Bir seçenek, Amerikan Köpek Kulübünün Köpek İyi Yurttaşlık programıdır. Bu program, sorumlu köpek sahipliği üzerine odaklanır ve köpekleri dostça ve itaatkar olmaya eğitir ve hem ailesi hem de yabancılarıyla iyi etkileşimde bulunulmasını sağlar. Eğitimden sonra, köpekler öğrendiklerini test eden 10 basamaklı bir sınava girebilirler.

Bir ev sahibi ya da mülk yöneticisi ile konuştuğunuzda, köpeğinizle buluşmaya açık olup olmayacağını sorun. Olumsuz medya öyküleri nedeniyle bazıları pitbull’lardan kötü fikir alırlar. Ev sahibini dostça, iyi davranmış bir köpeğinizle tanıştırabilirsiniz, ev sahibi size bir şans vermek ister.

Bir mal sahibi mülkün hasar görmesi, komşu ya da sorumluluk sorunları için endişe duyuyor görünüyorsa, bu endişeleri gidermelidir. Evcil hayvan depozitosu ödemeyi ve kiracıların sigortasının köpeğinizin davranışını kapsamasını sağlayacak bir kanıt sağlamayı teklif edin. Ev sahibenize, bahçenizde olduğu zaman köpeğinizi denetleyeceğinizden emin olun. Ev sahibi köpeğiniz işyerindeyken yalnız kalmaktan endişe ediyorsa, köpeğinizi gündüz bakımevine sokmayı veya bir köpek yürüyüşçüsü kiralamayı teklif edin.

Bazen barınak görevlileri, köpekleri çukurca gibi yanlış tanımaktadır. Köpeğiniz bir barınaktan gelmişse ve ırkı hakkında şüphe varsa, bir DNA testi isteyin. Köpek pitbull değilse, kiralık konut bulmak için olası bir engeli çözeceksiniz.