st için çim biçme makinesini seçme. augustine grass

St. Augustine çim, çim bir yem ve yeşil bir görünüm veren sıcak bir hava çimidir. Augustine bir çim ve sert olmasına rağmen, diğer sıcak hava koşullarında çimler kadar kesmek zor değildir. St. Augustine otunu kesmek için seçenekler makara ve elektrikli döner çim biçicilerdir. Bir makara motoru elle itilir ve kuzeye ve güneye dönen bir dizi bıçak vardır. Bir döner biçme makinesi, yatay olarak dönen bir bıçağa sahiptir. Her iki biçme makineleri St. Augustine çimlerini keser. Biçme makinesi seçilirken dikkate alınması gereken birkaç husus dikkate alınmalıdır.

Çimlerinizi biçmek için ne kadar zaman harcamak istediğinizi düşünün. Çimen boyutunu dikkate alın. Bir çim biçme makinesi ile bir döner biçme makinesinden daha uzun süreceğini unutmayınız. Daha küçük çimler için bir makaralı biçme makinesi daha iyidir. Peoplepoweredmachines.com web sitesinde 10.000 feet kare veya daha az çimler için makaralı biçiciler önerilir.

Augustine çiminizin ne kadar çekici görünmesini istediğinize karar verin. Bir makara biçme makinesi, bıçakları bir çift makas gibi temiz şekilde keser. Bir döner biçme makinesi çim parçalanır ve hasar görmesine neden olabilir. Makaralı biçicili bir çim kesimi daha sağlıklıdır. Çim biçme makinesiyle keserseniz çim daha çekici olacaktır.

Çiminizin konturlarını düşünün. Rotary biçme makineleri düz olmayan çimlerdeki makaralı motorlar kadar iyi çalışmazlar. Öte yandan, makaralı bir motoru bir tepeye doğru itmek sizi yormabilir.

Maliyet faktörlerini göz önünde bulundurun. Manuel makaralı biçiciler, satın almak için daha ucuza eğilimlidir. Ayrıca döner biçicilere göre çok daha az bakım gerektirirler. Makara biçme makineleri çevre dostu. Elektrikli biçicilerden farklı olarak, makara biçme makineleri, yağ ve gaz gerektirmez. Makaralı biçme makineleri de daha sessizdir.

Normal bir itmeli makaralı biçme makinesini mi yoksa elektrikle çalışan bir makaralı makineyi mi isteyip istemediğinize karar verin. Elektrikli bir makara biçme makinesi biraz daha kolay itilir ancak aynı zamanda daha fazla ağırlığa sahiptir.

Makaralı biçici boyutunu seçerken çimenin ne kadar büyük olduğunu düşünün. Daha büyük bir makara biçme makinesi daha geniş bir kesim sağlar.

Makaralı biçicinin istenilen uzunlukta kesildiğinden emin olun. St. Augustine çimi yılın zamanına ve çevredeki koşullara bağlı olarak 1 ila 3 inç arasında kesilir. Makaralı biçme makinesine bakın veya bir uzmana danışın.

Daha büyük bir makaralı biçicinin daha fazla tartılacağına dikkat edin. Daha büyük makara biçme makineleri zorlanır. Çim biçme makinesinin çim kısa bir süre tutulduğunda en iyi çalıştığını bilin.