tırnak tabancalarının seçimi

Tırnak tabancaları veya “çivi çakma makineleri”, çivilemeyi vurarak işi kolaylaştırır. Tetiğin tek bir çekimi, tam bir noktaya çivi çakar ve onu istediğin gibi ahşabın yüzeyinin altına bile koyar. Farklı üreticilerden ve birçok farklı görev için çok çeşitli çivi tabancaları mevcuttur. İster bir duvar çerçevesi kurmak, taç kalıplama yapmak, ya da bina dolapları ve hobi çalışması için bir zemin döşemek olsun, tırnak tabancaları çok fazla emek ve emekten tasarruf etmiştir.

Çalışmanızın ya da çevrenizin en iyi kablosuz bir makineden ziyade pnömatik bir çakma takımını destekleyip desteklemediğine karar verin.

Hız bir faktör ise pnömatik çivi çakma makineleri seçin veya bir süre kompresör hortumunun önemi yoktur.

Hız faktör değilse, kablosuz nailers’ı seçin. Bir kompresör ve hortumu sürüklemek zorunda kalmayacaksınız. Akülü çakma makineleri, içten yanma odasından az miktarda egzoz gazı atmaktadır.

Duvarlar, barakalar veya garajlar inşa etmek gibi kaba çerçeveleme işi yapacaksanız, bir çentik seçici seçin. Birbirinize kereste parçaları bağladığınız zaman, bir çerçeveleme çivisi çakma makinesi iş için bir araçtır. Diğer kullanımlar kontrplak kaplamanın duvarlara, zemine ve çatılara tutturulması içindir.

İşiniz, kalıplar, dolaplar ve herhangi bir kereste ürünü gibi bitmiş kereste ürünlerini gerektirdiğinde bir çivi tabancası satın alın ya da kiralayın.

Birçok profesyonel, çok yavaş bir kablosuz çıtırtı buluyor. Küçük hava kompresörleri, çoğu işi halledebilir ve size ihtiyacınız olan gücü verebilir, ancak hava kompresörüne bağlı olmak acı verebilir; kullanmanızın sık olmaması durumunda, akülü tırnak tabancası sizin için de uygun olabilir. Biraz daha pahalıya mal olurlar, ancak her kullanmak istediğinizde bir hava kompresörü ayarlamanız gerekmez. Araştırmalarınızı yapın ve farklı markalar satın almaktan veya kiralamaktan korkmayın. Hepsi en iyisine sahip olmakla övünüyor, ancak bazı markalar bazı görevler için diğerlerinden daha iyi. Bir marka dükkan çalışması için harika olabilir, diğer marka ise kurulum için en iyisidir; Bir çivi tabancası seçerken bağlantı elemanları düşünün. Tüm çivi tabancaları aynı çiviyi kullanmaz. Orada çok çeşitli bağlantı elemanları var, ve farklı modeller farklı bağlantı elemanları kullanıyor: Bazı çivilüler, özellikle finiş ve çivileme makinelerinde iki çalışma modu var. Bump ve go çivilemek ateş burun bir çalışma yüzeyine karşı darbe olabilir hızlı ateş ancak burnu basılı ve tetik sıkılmış tek atış sadece ateş. Her atış burun kaldırma ve bir başka tetik sıkıştırma gerektirir.

Döşeme işi için açılı tırnak tabancası kullanın. Düz veya düz finiş çivi çakmalar kendileri için yol gibi görünüyor ve açılı çeşitlilik bu sorunu çözmek.

Kolayca bölünmüş ürünleri bir brad çivi çakma makinesi ile sıkıştırın. Brad çakma makineleri, 1/2 inç ile 2 inç arasındaki uzunluklarda çok ince, kare çiviler çekerler. Çok sert ormanların bazen brad tırnak tabancasıyla çivili olması daha kolaydır, çünkü daha kalın tırnaklar her zaman tüm yol boyunca sürülmemektedir.

Sert ağaç tahtası dili ve oluk döşeme ürünleri için çivilenecek pnömatik bir zemin çıtırtıcısını seçin. Manuel zemin çivisi çakma makineleri, çivileri tam olarak oturtmak için pnömatik yol tutuşu yapmak için bir tokmakla birden fazla vurma gerektirebilir. Düz bir cila çivisi çakma makinesi, duvara ve geçiş kalıplarına yakın yüz çivileme plakaları için yararlı olacaktır.

Çatı kaplama zımbalarını çatı kaplama çivi çakma makinesi ile çivilemek. Bobinli bir çatı kaplama çantası, zona yüklemesi için emek süresini yarıya indirebilir. Tam çakra için dört çivi kullanmayı unutmayın. Çatı kaplaması için kablosuz çeşitleri var, ancak çoğu insan onları çok yavaş buluyor.