Bir küvet veya duş çevresindeki duvar bağlantılarını nasıl kapatacağım

Bir küvet çevresinde kalafat eklemlerini korumaktan daha iyi birisin

Kordonun halen yapıştığı alanlarda, kauçuk ve fikstür arasındaki ve kauçuk ile duvar arasındaki bağları koparmak için plastik bir macun bıçağı veya (sadece porselen küvetli) bir tek kenarlı ustura kullanın. Macun bıçağını, sivri kenarı sivri uç kenarına gelecek şekilde kavrayarak tutun; traş bıçağını kenarında tüp veya duvar yüzeyi üzerinde olacak şekilde düşük bir açı ile tutun ve kalafatüre itin.

Gevşek kıvrımları sıyırmak için düz uçlu bir tornavida kullanın. Ucu derzin içine doğru itin ve bıçağı kauçuktan çekin. Kendinize daha fazla kontrole sahip olmak için, sağ elinizdeyken bıçağı sol elinizde tutun (sol elinizdeyseniz tersi) ve aleti ortak kısım boyunca çekerken bu eli küvete veya duş tabanına temas halinde tutun . Çok kuru, inatçı kıkırdak için, üretici tarafından yönetilen şekilde 3M Caulk Remover gibi sert kıkırdak yumuşatma ve çıkarma işlemleri için bir kimyasal kullanın.

1. ve 2. basamakları, mafsal açıkken ve fikstür veya duvar yüzeyinde herhangi bir kütük yok olana kadar tekrarlayın. Fiksele yakın duvarda, ek yerinin çok dışında, önceden fıçıcıyı onarmaya yönelik girişimlerinizden veya çok fazla miktardaki fokurdan arta kalan aşırı miktarda kauçuk bulacaksınız. Hepsini kaldırın.

Deriyi kurutmak için düşük bir seviyede bir saç kurutma makinesi veya ısı tabancası kullanın.

Derzin herhangi bir kısmını derzinden çıkarmak için sivri uçlu vakum, eski bir diş fırçası veya başka küçük bir fırça kullanın. Ressam maskeleme bandını duvara ve derzin hemen yanındaki küvete veya duş kabına uygulayın.

Klozet tüpünüzün veya kartuşunun ucunu bir kesme tahtası üzerine tutun ve ucunu bir yardımcı bıçakla 45 derecelik bir açı ile kesip 1/4 inç (6 mm) kaldırarak bir 1/8 inç (3- mm) delik.

Keçi tüpünü belli bir açıda tutarak, kefeyi biraz fazla doldurana kadar ek yerinden sıkıştırın, ardından tüpü eklem boyunca hareket ettirin. İstediğiniz sonucu elde etmek için basıncı, hızı veya her ikisini de ayarlayın.

Eklemi pürüzsüzleştirin. Bu görev için özel olarak tasarlanmış plastik bir kıvırma düzleştirme aleti kullanın veya parmağınızın ıslanmış ucunu kullanın. İdeal olarak bunu tek bir geçişte yapmanız gerekir; ancak, parmak ucunuz eklemin dışında kalafat çok fazla bıraktığından veya bazı yerlerde kakma eklemek zorunda kalacağınız için muhtemelen duraksamalısınız.

Klozet düzeltildikten hemen sonra maske bandını çıkarın ve ıslak, sabunlu bir parmakla deriyi yumuşatın. Küvet veya duş kullanmadan önce veya en azından kakma etiketinde belirtildiği sürece gece boyunca bekleyin.

Küvet ile duvar arasındaki bağlantıyı doldurmak için harç kullanmayın. Bu benzer olmayan malzemelerin farklı genişleme hızları ve bir küvette suyun ağırlığından kaynaklanan hareket, kalıcı olarak esnek bir derz dolgusu gerektirir.

Yama işleri kaçının. Bir yerde başarısızlık gelecekteki sorunların olasılığını gösterir. Başarısız bölümlerin üstünde kakmak mümkün olsa da, yeni kakma ile eski kakma arasındaki bağ genellikle başarısız olur ve sonuçlar caziptir.

Küf direnci için formüle edilmiş küvet ve kiremit kullanımı için sadece kakma kullanın.