dj vites nasıl satılır

Satın alma ve satma, ister kişisel ister ticari amaçlar için olsun, öncelikle İnternet tabanlı hale geldi. Online ihale ve sınıflandırılmış listelerden fare tıklaması ile çevrimiçi eBay mağazalarına kadar her şeyi bulabilirsiniz. Bu DJ teçhizatını özellikle kolay satıyor ve satıcının piyon dükkandan rehine dükkânına çıkmasının zorluğundan kurtarıyor. Ancak hepsi listeleme ve bekleme ile ilgili değil, DJ ekipmanlarınızı çevrimiçi satarken mümkün olduğunca çok gözü çekecek bir şekilde sunmanız gerekiyor.

Craigslist.org’da veya yerel seri ilanlarda yayınlayın. Bu hem nakliye hem de DJ dişli etrafında toplanmanın sorunlarını ortadan kaldıracaktır. Craigslist.org, Web’in en kolay ve en güvenilir alım / satım sitelerinden birisidir. Eyalet ve şehri seçin (veya daha büyük bir alan). Ekranın sol üst köşesinde yer alan ‘ilanlara iliştir’ kinkini tıklayın, ardından “satılıktır” ı tıklayın. DJ ekipmanınızı, hitap etmek istediğiniz kitleye bağlı olarak “elektronik” veya “müzik aletleri” bölümünde listeleyin.

Bazı dijital fotoğraflarınızı çekin, bunları temiz ve basit bir şekilde gösterin ve bunları çevrimiçi reklamınıza ekleyin. Her parçanın fotoğraflarını çekmek, farklı açıları ve dişli çarkınızı bir bütün olarak seçerseniz hangi resmi genel durumunu en iyi temsil edecek şekilde seçip seçebilirsiniz. Örneğin, döner tablaları bir bütün olarak çekin, daha sonra iğnenin yakınına kadar hafif hasar olduğunu gösterin.

Belirli markalar, stiller ve modeller de dahil olmak üzere dişli hakkında ayrıntılı bilgi verin. Herhangi bir hasar belirtin, ancak negatiflere odaklanmayın (“harika durumda ve harika çalışıyor ancak bazı küçük aşınma ve yıpranma”). Ya da hasar daha aşırı ise, neyin işe yarayıp yaramayacağını söyleyin, ancak ekipmanı “olduğu gibi” sattığınızdan emin olun. Ayrıca, geçmişte nasıl çalıştığını, niçin satmayı (neden meşru bir nedeniniz varsa) ve ne kadar süredir kullandığınızı küçük bir not edin.

İletişim bilgilerini bir e-posta adresi veya telefon numarası şeklinde bırakın. Alınması için ev veya iş adresi göndermeyin. Potansiyel bir alıcıdan kişi bekleyin; alıcı, gelip dişli kutusuna bakmayı planlıyorsa, adresi sağlayın.

EBay.com gibi çevrimiçi açık artırmalar yoluyla satış yapmak satıcının parçası üzerinde daha fazla çalışma yaratma eğiliminde olabilir, ancak sonuçta daha yüksek bir kar elde edilebilir. Çevrimiçi açık artırmalar, bir alıcı ararken aralığını büyük ölçüde artıracaktır.

Çevrimiçi satın alıp satmanızı sağlayan ücretsiz bir çevrimiçi hesap olan PayPal hesabına kaydolun. Bu emniyetli ve güvenli, eBay üzerinden para ve ödemeleri yönetmenin en hızlı ve en basit yolunu sunarken, insanların paralarını aldatmasını önleyecektir.

Yukarıdaki “Yerel Satış” bölümündeki 2. ve 3. Adımları izleyin. EBay satış fonksiyonunda size yol gösterecek ekrandaki talimatları izleyin.

Nakliye ücreti. Alıcı her zaman nakliye için ödeme yapmalıdır ve satıcı boks etme ve nakliyecilik konularında biraz ekstra ücret talep etmelidir. Yabancı bir alıcıya gönderilmeyi seçerseniz, alıcının ülkesine nakliye için araştırma yaparak ücreti araştırın ve ödemeyi kabul edin ve ödemeyi PayPal’a veya bankanıza ulaşana kadar elden çıkarmayın.