hurda için gümüş sikke nasıl satılacak?

1964 yılına kadar Birleşik Devletler’de basılan gümüş sikkeler dolaşımda ve çoğunlukla cebin değişimi olarak harcanmaktadır. Fakat hurda ya da eriyen fiyatla satılsa bile, madalyondaki gümüş çok daha fazla ağır bastı. Bu madalyonların çoğu nadir değildir ve herhangi bir koleksiyoncu değeri bulunmadığından, yatırımcılar için eritildikleri zaman koleksiyon niteliğindedirler. Bazı gümüş yatırımcılar çanta başına 1.000 $ değerinde, “önemsiz” gümüş sikkelerin mühürlü torbalarıyla ticaret yapmaktadır.

Hangi paranızın gümüş olduğunu belirlemek için tarihleri ​​kontrol edin. Dimes, çeyrekler ve yarım dolar 1965 öncesi yüzde 90 oranında gümüş rengi basıldı. Kenardan görülebilen bakır bir göbeği olmadığı için bu paralar da öne çıkıyor.

Gümüş değişimini say. Dört çeyrek gibi bir katma değerli doların – saf gümüşü 0,7 onsun biraz üzerinde taşıyacaktır.

Her gün değişebilen spot gümüş fiyatını izleyin. Listelenen fiyat gümüşün 1 Troy ons içindir. Birçok broker, bir bayi komisyonunu etkileyecektir, böylece spot fiyat, elde ettiğiniz miktar olmayacaktır. Spot gümüş fiyatını online olarak veya gazetenizin iş bölümünden alabilirsiniz.

1935 yılına kadar emprenye edilmemiş gümüş doları tutun. Yepyeni bir durumda – bozuk parayla değil, madeni paranın aşın eksikliği ile belirlenirse – hurda fiyatından çok daha fazlasını alabilir.

Bir alıcı bulun. En iyi ihtimaliniz saygın bir gümüş ve altın komisyoncusu veya yerel bir madeni para mağazası olabilir.

Bir fiyat teklifi almak için potansiyel alıcıyı arayın ve en iyi fiyatı almak için birden fazla arama yapın.

Paralarınızı aracı kuruma veya bayiye getirin. Onlar sayılacak ve denetlenecekler.

Paranı toplayın. Büyük işlemler için bile çoğu madeni para bayi ve gümüş komisyoncu nakit ticareti tercih eder.

Alıcıyı biliyorsanız, teklifinizi “kilitli” hale getirebilirsiniz. Gümüş fiyatı madeni paraları nakit ödemeden önce düşürürseniz, bu bir hedge olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir son dakika fiyat artışından mahrum kalacaksınız.

Değerli metaller, daha yaygın avoirdupois ağırlığından daha ağır olan troy ons ile değiştirilir. Bir pound 12 troy ons içerir, buna karşın pound başına 16 ons avoirdupois verilir.