kiremiti nasıl renklendireceğim

Bir mutfağı veya banyoyu yenilemekteki en zor zorluklardan biri, eski, karanlık veya pis porselen karoya ne yapacağınıza karar vermektir. Fayansın çıkarılması günler sürebilir ve büyük bir karmaşa yaratabilir. Yeni fayans yüklemek pahalı ve dağınık olabilir. Pek çok porselen karo, yeni dekorunuza uyması için yerine koymakla karşılaştırıldığında çok düşük bir maliyetle yeniden boyanabilir ve renklendirilebilir. Bulunduğunuz bölgede bu hizmeti veren birçok şirket var ise de, daha fazla para kazanmak için kendin yapanlar için piyasada bulunan ürünler var.

Yeniden renklendirilecek fayans, Tide gibi yumuşak bir deterjanla temizlenmeli ve iyice yıkanmalıdır. Projeye devam etmeden önce fayansın ve harçın tamamen kurumasına izin verin.

Tüm küf ve kalıpların harçtan çıkarıldığından emin olmak için fayansları kontrol edin. Küf ve küf kalırsa, şurubu hafif bir ağartıcı ve su çözeltisine batırılmış eski bir diş fırçasıyla fırçalayın. Lekeler hala harçta kalabilir, ancak aktif büyüme ortadan kaldırıldığı sürece fayans yeniden yüzey hazır.

Plastik alan damla bezleri ve ressam bandı ile proje alanını kapatın. Fayansların altındaki zemin alanı ve bunları doğrudan çevreleyen duvarlar sıçramadan korunmalıdır. Boya bir esinti ile üfleme olasılığını azaltmak için odada bulunan tüm fanları kapatın. Çoğu cilt yenileme kitinde kullanılan kimyasallar toksik olduğu için tüm evcil hayvanları alana uzak tutun.

Proje için bir maske takın, tercihen partiküllerin filtreleneceği ve söz konusu kimyasalların nefes almasını engelleyen bir N95 maskesi takın. Ayrıca, boya ile kaplanacakları için işlemin sonunda atmakta sakıncası olmayan giysiler giyin.

Eski kiremiti aşındırmak için projenin ilk aşaması için kit ile gelen talimatları izleyin. Çoğu kit, fayanslara uygulanan ve belli bir süre bırakılan bir kimyasal aşındırıcı ajan kullanır. Yeni boya sağlam bir çapa sağladığı için zaman ayırıp bu adımda dikkatli davranmanız önemlidir.

Yeni bir döşeme rengi seçerken beyaz, kum ve mocha gibi geleneksel renklerle sopa yapın. Bu renklerin dün sabah yarınki gibi görünmesi daha az olası.

Kitin talimatlarına göre yeni rengi uygulayın. Sete bağlı olarak, bunu sprey boya veya fırça ile yapabilirsiniz. Bazı kitler, şerbet ile veya başka bir tür engelle birlikte, harçtan renkli olmamasını sağlarlar. Kitiniz, yeni döşeme rengiyle öne çıkmasını sağlamak için ayrı bir harç boyaması ile gelebilir. Kalıp yapmadan veya koşmadan boyayı fayans üzerine eşit olarak uygulayın.

Talimatlarda belirtildiği gibi havalandırırken boyanın kurumasına izin verin. Herhangi bir baş ağrısı veya dumana maruz kalmanın diğer belirtilerini önlemek için boya kururken ara verin ve bölgeyi terk edin. Kuruduğunda, gerekirse işlemi tekrarlayın. Çoğu kitin boya sertleştiği ve bağın arttığı bir “iyileştirme” periyodu var. Fayansların tam önerilen süre boyunca iyileşmesine izin verin.

Cam işleme kiti içeriyorsa, döşemeleri sırlayın. Bazı takımların ayrı bir sıraya ihtiyaç duymayan kombine bir boya / sır ürünü vardır. Sırın önerilen süre boyunca kurumasını bekleyin.