köpük ile betonu nasıl yükseltebilirim

Köpük kakma, döşemeyi kaldırmak için yüksek yoğunluklu bir poliüretan köpüğü kullanan beton döşeme onarma yöntemidir. Bu işlem, aynı sonuçların elde edilmesi için beton harç karışımı kullanan eski bir yöntem olan çamur krikosu ile aynı şeydir. Köpük işlemi çevresel açıdan daha temiz olarak kabul edilir ve betonun görünürlüğünden daha az iz bırakır. Yöntem köpükten geri kalmayacak şekilde işareti bırakarak gelecek yıllar için aynı seviyede kalması gereken düz bir plaka oluşturuyor.

Döşeme levhasının yüzeyine bir marangoz seviyesi koyarak ve seviye kısmından sarkma kenarına doğru hareket ettirerek döşemenin toprağa batmaya başladığı yeri bulun. Döşemenin bir tebeşirle aşağı doğru sarkmaya başladığı noktayı işaretleyin, ardından sarkmanın en alt noktasına ikinci bir işaret koyun.

Tebeşir işaretlerini, alçak noktadan cürufun başlangıç ​​noktasına kadar uzanan levhadaki bir sıraya yerleştirin ve işaretleri her 6 inç aralıklarla yerleştirin.

Her işaretli noktada kütüğü dikey olarak 5/8-inç bir taş yığın kullanarak delin. Matkap alt yüzeye nüfuz ederken kütüğün tabanında bir çatlak oluşmasını önlemek için düşük devirli bir matkap kullanın. Deliklerden herhangi bir toz çıkarmamak için bir dükkan kullanınız.

Çamur kriko pompasından hortumu, eğimli levhanın en üst noktasındaki deliğin altına, toprak seviyesine inmeden altındaki seviyeye ulaşana kadar uzatın. Pimp haznesine yüksek yoğunluklu poliüretan karışımını doldurun.

Marangozun seviyesini deliğin yanına yerleştirin. Pompayı çalıştırın ve karışımı hortumdan ve levhanın altından pompalamaya başlayın. Döşeme yükselmeye başlayacak. Döşemenin eğimindeki değişikliklerin seviyesini izleyin. Seviye düz okunduğunda pompayı durdurun ve hortumu çıkarın.

Pompalama işlemini, hattın altındaki bir delik için tekrar ederek, döşeme kısmını seviyesine kadar yükselterek tekrarlayın. Her bir delik kapalıyken, alttaki delikler de yükselmeye başlar. En düşük noktaya gelene ve diğerleri ile aynı düzeye gelene kadar sürece devam edin.

Hızlı bir şekilde ayarlanabilen küçük bir beton karışımı. Karıştırma işleminden sonra deliklerden çıkan beton tozlarından bazılarını karışıma kauçuk ile aynı renkteki renk tonunu ekleyerek ekleyin. Betonu bir harç torbasına yerleştirin ve bunları döşeme yüzeyinin seviyesine kadar doldurarak deliklere enjekte edin. Yüzeye ağır ağır yüklemeden önce döşemenin 48 saat boyunca iyileşmesine izin verin.