Ahşap merdivenleri nasıl tırmıklar

Merdivenleri tekrar kaplamak, yeni merdiven inşa etmek zorunda kalmadan, yeni bir ahşap ile eski bir merdivenin üstünü çizmenin yenilikçi bir yoludur. Mevcut merdivenleri yeni izlerin için bir temel oluşturun. Evinizin diğer ahşap zeminlerine benzeyen bir parke arasından seçim yapabilir veya daha lüks bir sonuç için bazı tropik ormanlarla deneme yapabilirsiniz. En iyi sonucu elde etmek için, yumuşak ahşap veya kontrplak yerine sert ağaç sırtı kullanın.

Adımlarınızın boyutlarını ölçün. Adımın derinliğini burundan arka yükselticiye ve adımın genişliğine bakınız. Standart basamak 10 inç derinliğinde ve 3 1/2 fit genişliğinde ve 1 inç kalınlığında. Ahşabı bir testere ile bu ölçümlere kesin.

1/4-inç genişlemiş ahşap levhaları kaldırın. Yine, uygun ölçümler için mevcut adımlarınızı ölçün. Her yeni ayak izi için bir yükseltici kesin.

Yuvarlak bir testere kullanarak mevcut merdiven basamaklarından burnu kesin. Kenarları bir keskiyle ve 120 gr zımpara kağıdıyla elektrikli zımpara takımı ile temizleyin, böylece basamaktaki yükseltici ile aynı hizada olur.

Basamakları ve yükselticileri aynı renk ve poliüretan verni ile bitirin. Herhangi bir damlamayı yakalamak için bunları havlu üzerinde bir çalışma alanının dışına alın. Sadece üst tarafta düzgünce kaplamak için ince bir boya fırçası kullanın. Üreticinin talimatlarına göre kurutun. Hafifçe 0000 dereceli çelik yün ve bir veya iki kat daha fazla kat ile kumlayın. Kaplama sert bir yüzey elde edene kadar iki veya üç gün iyice kurutun.

İlk yükselticiyi iniş yerinin hemen altındaki merdivenlerin tepesine yerleştirin. Sırtınızı yapısal yapıştırıcının zikzak kaplaması ile örtün ve yerinde bastırın. Yer tutmak için birkaç çiviyi çekiçle yükselticinin tepesine batırın. Alttaki boşluk olacaktır.

Arkayı inşaat yapıştırıcısı zikzakıyla kapladıktan sonra ilk yükselticiyi yerine yerleştirin. Yükselticinin kenarının altına sıkıca bastırın.

Merdivenden inip yeni bir ahşap ile kaplayıncaya kadar merdivenlerden inin, bir yükseltici ekleyin ve ardından bir merdiven ekleyin. Yapışkanın, hafif trafikten önce en az 12 saat ve düzenli ayak trafiğinden 48 saat önce kurumasını bekleyin.