bir evi dinlendirmek nasıl

Eviniz kütüklere dayanıyorsa, sonunda değiştirilmeleri gerekecektir. Zeminleriniz dalgalanmaya ya da sarkmaya ya da kapı ve pencereler düzgün bir şekilde açılıp kapanmaya başlamazsa, bu kütüklerin değiştirilmesi gerektiğinin bir göstergesi olabilir. Döküntüler kereste, çelik veya betondan yapılabilir. Kereste genellikle en pahalı ve en güçlüsü olarak kabul edilen betondur. Çelik kütük kullanırsanız, evinizde yüksek rüzgarlarda hafifçe sallanma eğilimi olabilir.

Eski kütüklerin çıkarılmasına izin vermek için yapıyı mevcut kütüklerden kaldırın. Bu işlem bir seferde bir bölüm ya da tüm ev için yapılabilir. Evin hafifçe yükseltilmesi için ağır bir kriko kullanın, daha sonra iskele keresteleri şeklinde destekler yerleştirin. Destek yapısının, yapının ağırlığını desteklemek için yeterli gücün olması çok önemlidir.

Desteklediğiniz bölgedeki mevcut kütükleri çıkarın. Mevcut kütükler ahşaptan yapılmışsa, bunları yarım kesmek için bir testere testeresi kullanabilirsiniz. Bu, birlikte çalıştığınız ağırlık miktarını azaltacak ve size daha fazla yük masası sağlayacaktır. Çıkarılmaya yetecek kadar gevşetmek için kütük etrafında kazı yapmak gerekecektir. Kütüğü gevşetmek için yeterli miktarda kir çıkarmak için bir pick ve kürek kullanın, sonra onu çıkarın.

Geçici olarak yükseltilmiş bölgedeki tüm kütükleri çıkarın. Yeni kütük için deliği hazırlayın, tüm gevşek kir ve pislikleri temizleyin. Yeni kütüğün bir ucunu dikkatli bir şekilde deliğe kaydırın, diğer ucunu kütük dik durana kadar kaldırın. Kütük düz ve aşağı doğru olduğundan emin olmak için bir seviye kullanın, daha sonra kütüğün tabanı etrafındaki deliğe pislik koyarak yerine sabitleyin.

Evin yeni kütüklere indirildiğinde düz bir şekilde oturacağından emin olmak için her yeni kütük arasındaki seviyeyi kontrol edin. Yeni kütükler, taze deliklerin altına değil, eski deliğin tabanında durması önemlidir. Eski deliğin tabanındaki kir sıkışmış durumda ve sağlam bir temel oluşturacak. Kütük gevşek kir üzerine yerleştirilirse, yapının ağırlığı yerleşmeye neden olur ve ev düzensiz olur.

Tüm mevcut kütükler için bu işlemi tekrarlayın. Tüm yeni kütükler takıldığında, yapıyı yavaş yavaş yeni kütükler üzerine indirin. Yapının temelindeki katı temas noktaları ile tüm kütüklerin doğru olarak hizalanmasını sağlayın. Geçici destekleri ve krikoları çıkarın ve projeniz tamamlanır.