Bir pencere gölgesini geri sarma

Basit ve ucuz pencere renkleri, odanın aydınlatmasını kontrol edebilme ve mahremiyet sağlamak için ideal pencere tedavileri olarak popülerliğini sürdürüyor. Bu pencere tedavileri, pencere eşiğine yakın bir şekilde asacak olursanız, ısı kaybını önler ve yaz aylarında evinizi serin tutarlar. Rulo tonları ve silindir tonları olarak da adlandırılan pencere tonları, yukarı ve aşağı hareket eder ve birkaç parçaya sahiptir, onarım yaparak genelde kendiniz yapabileceğiniz bir şey yapar. Örneğin, pencere gölgenizin her zamanki gibi geriye sarılmadığını görebilirsiniz. Bu nakliye, fabrika kusurları veya gölge yaşınızdaki hasar nedeniyle olabilir. Bahar bir gün rötuş yapar ve gölgeyi silmenizi önler.

Pencere gölgesini yarıya kadar çek. Gölgeyi köşeli parantezlerden çıkarın.

Gölgeli elle yukarı çekin. Teneffüsün tüpün üzerinde eşit olarak yuvarlandığından emin olmak için yuvarlanırken kontrol edin.

Ruloyu parantez içine tekrar takın. Gölge daha sıkı bir yay olacak. Kusursuz hale getirmek isterseniz, işlemi iki kere daha tekrarlayın.

Kablosuz çocuk pencere renkleri takarak küçük çocuklarınız varsa kord yaralanmalarını önleyin. ABD Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu, 2001 öncesinde yapılan pencere tonlarını değiştirmenizi önerir. Bu arada, tüm çekme kablolarını çocukların erişiminden uzak tutun.

Yerine koymayı seçerseniz, pencere gölgenizin tüm yeniden kullanılabilir kısımlarını çıkarın. Gelecekte onarım için bu parçalardan bazılarını kullanmanız mümkündür.