gaz sızıntılarını nasıl bildiririm?

Doğal gaz orijinal haliyle renksiz ve kokusuzdur. Gaz şirketi şirketleri, bir gaz kaçağının tespit edilmesini mümkün kılan, çürük yumurta kokusu üreten bir kimyasal madde ekler. Sızıntı yapan gaz, toksik zehirlenmeden büyük patlamalara kadar felaket durumlara neden olabilir. Evinizde veya mülkünüzde gaz sızıntısı tespit ederseniz, kendiniz ve ailenizi ve komşularınızı korumak için derhal harekete geçin.

Güçlü bir gaz kokusu alırsanız veya tıslama sesi duyarsanız hemen evden çıkın. Ayrılmadan önce pencereleri veya kapıları kapatmayın.

Evin yakınında, bir kıvılcım oluşturabilecek herhangi bir faaliyet kaçının. Eşleşmeler yapmayın. Aracın ateşlemesine başlamayın. Cep telefonunu kullanmayın.

Evinizden uzaklaştıktan sonra veya komşunuzun kara hattından cep telefonunuzdan gaz hizmeti şirketinizi arayın. Eyalet yasaları, gaz sızıntısını bildirmek için 911’i aramayı da gerektirir. Komşularınıza telefonla ya da yüz yüze görüşün.

Gaz kaçağı bildirmeden önce hafif ve hafif kokuları inceleyin. Gaz sobanızdaki brülör kontrollerinin kapalı konumda olduğunu teyit edin. Soba üzerindeki pilot ışığını kontrol edin ve söndükten sonra tekrar yakınız, aynı şeyi gaz ısıtıcınızla yapın.

811’i arayın. Eyalet yasaları ayrıca, Federal Haberleşme Komisyonu tarafından yeraltı kamu hizmetleri ve kazılarla ilgilenen bir numara olan 811 gaz sızıntısını bildirmekle yükümlüdür.

Gaz aletinizin numarasını cep telefonunuzda tutun.