kedi ağaçlarını yeniden döşemek nasıl

Her kedi sahibi, kediyi kedi mobilya ile sağladığınızın iyi bir fikir olduğunu bilir. Bu basit hareket halılarınızı, mobilyalarınızı, pencere asmalarınızı ve hatta ahşap işleri keskin kedi pençelerinin zararlı etkilerinden kurtarır. Kedi mobilyaları ayrıca kedinize saatlerce eğlence imkanı sağlıyor. Peki kedinizin sevgili kedi ağacı yıpranmaya ve yırtmaya başlayınca ne yaparsınız? O zaman yeniden döşemenin zamanı geldi, aklıma kıyasla çok daha basittir.

Eski döşemeyi çıkarın. Yapabileceklerinizi çekin, ipi gevşetin veya kutuları veya diğer keskin kesici aletleri kullanarak şerit halinde eski döşemeyi kesin. Bir kutu kesici veya benzeri bir ürün kullanıyorsanız, kedi ağacının yapısına zarar verebileceğinden çok derin veya sert kesmemeye dikkat edin. Yapılardan çıkarırken, her bir maddenin ağaca nasıl bağlandığına, malzeme parçalarının boyutlarına vb. Dikkat edin. Bu bilgiyi ağacın üzerine geri koyduğunuzda yararlı bulabilirsiniz.

Yapıyı örtmek için kullanmak istediğiniz malzemeyi seçin. Halı, kumaş ve sisal halat tüm popüler seçeneklerdir. Halı dayanıklıdır ve onun gibi kediler, ancak birlikte çalışmak zor olabilir. Kumaş hızlı bir şekilde yırtılabilir, ancak bir platformda altına pamuk batması uygulandığında, kedilerin uykuya dalması için rahat bir yer olur. Sisal halat, bu proje için çalışmak için en kolay malzeme, ayrıca dayanıklı ve ucuz.

Örttüme ihtiyacı olan kedi ağacının alanlarına uyacak şekilde malzemenizi kesin. Ne kadar kesim yapmanız gerektiğini ölçmek için malzemeyi alanlara kadar tutun. Kedi ağacının tırtıklı postları veya platformları gibi garip biçimli alanlara uyması için malzemenin daha küçük şeritler halinde kesilmesini daha kolay bulabilirsiniz. Sisal halatı kullanırsanız, bu adımı tamamen atlayabilirsiniz.

Materyali kedi ağacına yapıştırın. Kumaş veya halı kullanılıyorsa, ağır iş zımba teli, zımba veya çekiç ve çivi kullanarak malzemeyi yapıyı sabitleyin. (Kedinizin kopmasına veya çizilmesine engel olmak için tüm zımbalanık veya tırnakları yapıya tamamen ittiğinden emin olun.) Sisal ip kullanılıyorsa, ağır bir zımba kullanarak halatın bir ucunu yapısına sabitleyin. Örgünün her bir alanına ipi sıkıca sarın, halatın diğer ucunu başka bir zımba kullanarak yapıya yapıştırın.

Yapıyı emniyet açısından test edin. Tüm malzemenin yapısına sıkı sıkıya sabitlendiğinden emin olun, yoksa ilk denemede kedinizin bütün sıkıntılarınızı yırtma riski taşırsınız. Unutmayın, kedi bu kedi ağacında ve onu örten malzemeye tırmanıyor, bu nedenle gevşek malzeme yaralı bir kedi ile sonuçlanabilecek. Malzeme güvenliyse, kedi ağacı oyun süresi için hazırdır.

Eski malzeme ağaca çivi, tutkal veya zımba kullanarak sabitlenmişse, aynı yöntemi kullanarak yeni malzemeyi takmayı düşünün. Bu, işinizi kolaylaştırabilir.

Yapıyı örtmek için kumaş veya halı kullanılıyorsa, bu materyallerin hurda maddeleri kumaş ve halı mağazalarından ucuza satın alınabilir. Tüm atılarınız uyuşmuyor olabilir, ancak eklenen karakterden memnun değilseniz para kazanabilirsiniz.