kızartmanın yeniden ısıtılması

Kızgınlıklar, yeniden ısıtma sırasında kaliteyi kaybeder, ancak buzdolabından çıkardığınız andan itibaren ısıtılmış sığır eti için minimum emniyetli servis sıcaklığı olan 165 Fahrenheit’e erişene kadar da bakteri yetiştirirler. Yeniden ısıtma işlemi, sürece nemi dahil etmediğiniz sürece kuru ve sert et ile sonuçlanır. En iyi sonuçlar ve en hızlı yeniden ısıtma süreleri için, dilimleri artıkları kızartın ve her dilim aynı anda güvenli servis sıcaklığına ulaşır.

Fırını 350 Fahrenheit’e kadar ısıtın. Yağ sosundan atın ve atın ve bir tencerede kavurun.

Kızartmayı 1 / 4- ila 1/2-inç-kalınlık dilimlerine bölün. Dilimleri fırında güvenlikte bir tabakta hazırlayın ve üzerinde sos dökün.

Çanağı folyo ile örtün ve dilimler 165 F’ye (yaklaşık 20 dakika) ulaşana kadar fırında ısıtın. Sığır etinin iç sıcaklığını kontrol etmek için bir dijital et termometrenin ucunu kullanın.

Sodadan yağ alın ve atın. Sosunu tencereye dökün ve orta yüksek ısıda kaynayana kadar ısıtın.

Kızartmayı 1 / 4- ila 1/2-inç-kalınlık dilimlerine bölün. Sos içine iki ya da üç dilim düşürün; saksı küçükse daha az dilim bırakın. Tencereyi aşırı derecede büyütme.

Dilimleri 165 F’ye ulaşana kadar sosla bırakın, yaklaşık 5-10 dakika. Dilimleri çıkarın ve hemen servis yapın. Sığır etinin iç sıcaklığını kontrol etmek için bir dijital et termometrenin ucunu kullanın.