mide ağrısını hafifletmek için

Mide ağrıları genellikle çok fazla, çok hızlı yemek yemesi veya çok zengin, yağlı veya baharatlı gıdalar tüketmesinden kaynaklanır. Aşırı stres, sıkışmış gaz, gıda zehirlenmesi veya gribten kaynaklanabilirler. Midenizdeki ağrı, 24 saat içinde daha iyi hissetmezse, bir doktor görmeniz gerekir, çünkü aynı zamanda apandisit, ülser veya safra taşı belirtileri olabilir.

Bir şeker küpü alın ve üzerine bir damla nane nemi yağ koyun. Şeker küpünü tamamen çözünene kadar emdirin. Nane yağı, mide ağrılarını hafifletmede mükemmeldir. Geçmişte, nane nemi, akşam yemeği nanelerinden sonra lezzet vermek için kullanıldı, çünkü sindirime yardımcı oluyordu. Ancak bugünkü nane şekerleri nane nişastası içermez, bu yüzden midenin ağrısını hafifletmezler.

Zencefil birası veya zencefil soda içmek veya bir parça taze zencefil emmek deneyin. Bir fincan zencefil çayı veya birkaç zencefil çerezleri de yardımcı olabilir. Çoğu ticari olarak satılan zencefil alesinde bira ve soda kadar zencefil yoktur.

Mideniz üzgünse bir fincan nane nane veya papatya çayı yudumlayın. Bu çayların ikisi de mide rahatsızlıklarını yatıştırır, gazları azaltır ve karın jeti spazmlarının durması için mideye sakinleştirilmesine yardımcı olur. Karnınız ağrısı ile mide ekşimesi yaşıyorsanız, papatya yapışın, çünkü nane mide yanması daha da kötüleşebilir.

Karışımı 2 ila 3 yemek kaşığı. aktif kömürün bir bardak su içine. Tozun camdan çıkmasını önlemek için hafifçe bir kaşıkla karıştırın. Karnınızdaki ağrıyı hafifletmek için bir saman yardımıyla içebilirsiniz. Aktif kömür çoğu sağlıklı gıda mağazasında satılmaktadır.

Yatın ve birkaç yastık üzerine ayaklarınızı yükseltin. Gözlerinizi kapatın ve derin nefes alın. Yatarken metninize bir ısıtma yastığı uygulayarak mide ağrınızdan kurtulabilirsiniz.

Karnınızı sıktıysanız, midenizin ağzı sanki sıkışmış gazdan kaynaklanıyormuş gibi hissederseniz, üstünüze dönün ve karnınıza yatırın. Karnınıza baskı uygularsanız, acının rahatlamasını sağlayarak gazın hareket etmesine ve dışarı çıkmasına neden olabilir.