sarı sinekleri ve görme özürlerini itmek nasıl

Sarı sinekler ve no-see-ums sinir bozucu böcekler yaygın olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin güney bölgesinde bulunur. Sarı sinek, küçük, sarı bir bedene sahip olan şiddetli, ısırgan bir sinektir. Gözle görülemeyen ums — aynı zamanda ısırık midges ve punk’lar — insan gözü için zar zor görünen küçük ısıran sineklerdir. Her iki sinek de sıcak, nemli ve nemli bölgelere doğru çekişir. Sarı sineklerden ve görme özürlerinden gelen ısırıklar acı vericidir ve kaşıntı, şişme ve olası alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu can sıkıcı böcekleri püskürtmek ve ısırılmaktan kaçınmak için çeşitli stratejiler kullanın.

Sarı sinekleri ve görme özürlerini itmek için vücudunuzun tüm maruz kalan alanlarına dietil toluam içeren bir böcek itici uygulayın. Florida Üniversitesi Entomoloji ve Nematoloji Departmanına göre deet, sarı sineklere karşı en etkili itici.

Sarı farelerin ve görme özürlerinin çok sayıda oluştuğu sıkı örgülü kafa ağ, uzun kollu pantolonlar ve eldivenler gibi fiziksel engelleri kullanın.

Sarı sinekleri ve görme özürlerini geçici olarak azaltmak için bahçeye veya diğer açık alana bir insektisit kullanın. Permethrin içeren ürünler, her iki sinek türü için de etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu böcek ilaçlarını çiftlik ve bahçe dükkanlarından ağaçlar ve çalılar veya tüm bahçeniz için açık hava aerosol spreyi olarak kullanmak için yüzey spreyi olarak satın alın.

Evinizde görmüyorsanız, evinizin pencerelerinin standart ekranlarını sıkıca örgülü ekranlarla değiştirin. Görülmeyen ums kolayca standart bir pencere ekranından geçebilir.

Sarı sineklerle olan teması en aza indirgemek için, en agresif olduklarında, en yoğun sarı sinema sezonundan (Mayıs ve Haziran) önce veya sonra herhangi bir açık hava etkinliği planlayın.

Böcek itici, yoğun sezon boyunca sarı sinekleri caydırma olasılığı düşüktür.

No-see-ums, sarı sinekler kadar agresif değil, bütün yaz etkinler.

Her gün sarı sineklerden kaçınmak için sabahın erken saatlerinde ve sarı sinekler en aktif olan geç öğleden sonra içeride kalırlar.