alüminyum pencereleri nasıl sızdırmaz

Alüminyum pencereler, uzun ömürlü ve genel gücü için seçilir. Materyal, görüşleri en üst düzeye çıkaracak şekilde kolayca konfigüre edilebilir. Bununla birlikte, alüminyum pencerelerin tıpkı diğer herhangi bir pencere gibi yalıtılması gerekir. Pencere çerçevelerinin sızdırmazlığı, bir odayı taslaklardan ve sızıntılardan korur. Silikon kriko, hava geçirmez, suya dayanıklı bir conta oluşturarak alüminyum pencerelere uygun izolasyon sağlayabilir. Pencereleri profesyonel yardım almadan mühürlemek için doğru kıvırma yönteminin kullanılması gerekecektir.

Alüminyum pencerelerin maruz kalmış izolasyonlarını gevşek kir veya kalıntılardan temizleyin. Sızdırmazlık maddesi için pürüzsüz bir yüzey hazırlamak için pencere çerçevesini kuru bir bezle silin.

Bir silikon kauçuk dolgusu, bir keçe tabancasına koyun. Bir tırnak veya sert bir tel kullanarak tüp üzerindeki contayı delin.

Bir boncuk kalasını kalınlığı 1/4 inç veya daha az olan alüminyum çerçeve içerisindeki birleşime doğrudan sıkıştırın. Sıyırma tabancasını derzin uzunluğu boyunca çekerken sürekli basıncı muhafaza edin.

Korkuluk üzerine bir zanaat çubuğu veya plastik kaşık düzgünce kaydırın. Pencere çerçevesinin her iki tarafı için aynı adımları tekrarlayın ve silikonun gece boyunca iyileşmesine izin verin.

İsterseniz alüminyum döşeme ile siding arasındaki çatlakları gidermek. Bu, pencere düzeneğindeki en küçük boşlukları bile girebilecek böceklerin girmesini engeller.