koşu bandı olmadan evde nasıl çalıştırılır

Evinizde yer açmak istemediğiniz ya da bir koşu bandının harcamalarına katlanmak istemediğiniz için çalışan sağlık yararlarını kaybetmek zorunda değilsiniz. Evinizde ve bahçenizde koşu yaparken dışarıda veya koşu bandında koşturduğunuz kadar çok kalori tüketmezken, size özel egzersiz ekipmanlarına ihtiyaç duymadan kalori yakan bir egzersiz programı sunar.

Evinizde koşu için güvenli bir alanı temizleyin. Yerinde çalışabilmeniz için geniş bir alana ihtiyacınız yok, yalnızca bir yere dolaşmanıza ve bir duvar veya mobilyaya çarpmadan dizlerinizi kaldırmanıza yetecek kadar büyük. Ev düzeniniz izin veriyorsa – oda daireleri keskin bir dönüş yapmadan yerleştirilmiş bir ev gibi – birkaç oda arasında zeminde dağınıklığı olmayan bir yolu temizleyin.

Koşu ayakkabıları koyun. Bunlar ayaklarınızı destekler ve koşu sırasında kalçalarınızı ve bacaklarınızı hizalamaya yardımcı olur.

Tercih ettiğiniz süre boyunca yerinde veya boş yol boyunca çalıştırın. Evde koşarken, bir kerede egzersizinizi bitirmek zorunda değilsiniz, 30 dakikalık hedefiniz ise, 10 dakikalık üç seans süresince sıkıştırın. Bir saat boyunca yerinde çalışan 155 kiloluk bir kişi 211 kalori yakabilir. Koşu yaparken kalp atış hızınızı arttırıp biraz ekstra kalori yakmak için kollarınızı kuvvetle savunun.

İçerde olsanız bile, evde koşarken bol su iç.

Zihninizi boşaltırken çalışırken TV izleyin veya çalışan bir video oyunu oynayın. Bazı ev içi video oyun sistemlerinde, TV’nize bağlanabileceğiniz oyunları var, yerinde çalışırken farklı parkurları görselleştirmenize olanak sağlıyor.

Hafif el ağırlığı ekleyerek iç mekan çalışmanıza yoğunlaşın. Koşarken kollarınızı sallarken elinizde tutun veya yanal omuz yükseltileri, tepegöz presleri ve biseps kıvrımı gibi kol güçlendirme hareketleri yapın. Ağırlıklı kol hareketleri eklemeden önce yerine otururken rahat ve dengeli olduğundan emin olun.

Evinizde varsa, merdivenden inip çıkın. Gerekirse nefesinizi almak için üstten ve alttan durup durun. NBC News, her gün yedi dakika merdiven koşularak kalp hastalığı şansınızı yüzde 60 azaltabileceğini bildirdi.

Bahçenizde sprintler çalıştırın. Hava izin verince biraz temiz hava alın ve bahçenizde ileri geri hareket edin. Patlamalı bir hız patlaması ile başlayın, sonra bahçenin diğer tarafına olabildiğince iyi tutun. Zemine dokunmak için duraklatın, ardından başlangıç ​​çizgisine geri dönün. Mola vermeden önce 10 kere tekrarlayın.