kötü notlardan nasıl kurtarılır

İlkokul, lise veya üniversitedeyken notlarınızla uğraşmak stresli olabilir. Kötü notlar kişisel stres ve dikkat dağılımından öğrenme bozukluklarına ve kafa karıştıran öğretim tekniklerine kadar birçok nedenden kaynaklanır. Kötü notlardan nasıl kurtulacağınızı bilmek, eğitiminizde başarılı olmak için sabır ve kararlılık gerektirir.

Bütün derslerinize katılın. Sınıfları atlamak geçmişiniz varsa, bu muhtemelen iyi not verme becerinizi düşürmüştür. Katılımınızı iyileştirmek, derslerinizde öğretilen her şeyi öğrenme potansiyelinizi arttırır.

Notlarınızı öğretmenlerinizle tartışın. Bazı öğretmenler notunuzu yükseltmenize yardımcı olmak için ekstra kredi çalışması yaparken herhangi bir sorun yaşamıyor.

Öğretmen bulun. Lise ve üniversite kampüslerinde genellikle çeşitli konularda öğrenci eğitmen programları bulunur. Başarısız olduğunuz konularda sizinle birlikte çalışmaya istekli bir öğretmen bulun.

Her gün çalışmak. En zor konularınızı incelemek için okuldan sonra her gün bir saat ayırın. Çalıştığınız alan sessiz ve dikkat dağıtıcı olmamalıdır. Günde en az 30 dakika çalışmak zihninizin bilgi emme yeteneğini geliştirir.

Testler ve testlerden önce çikolata yiyin. Bu, size kolaylık getirir ve testlerinizi başarıyla tamamlamak için size daha fazla istekli olmanızı sağlar. Wheeling Cizvit Üniversitesi’nden Dr. Bryan Raudenbush tarafından yürütülen bir araştırma, çikolatanın beynin etkinliğini arttırdığı sonucuna varıyor. Odaklanmanıza ve ruh halinizi geliştirmenize yardımcı olur.