sihirli göz görme yanılsama nasıl görülebilir?

3D Magic Eye Illusions 1990’ların büyük bir heyecanıydı. Kahve masalarına ve insanlara konan görüntülerle dolu kitaplar yoğun bir şekilde sayfalarına dikey olarak bakıyordu. Ne yazık ki, bazıları için, 3D yanılsamanın doğuştan gelen bir şey olmadığını görmek. Sanki bazı insanlar, gizli resimlerin ne olduğunu tam olarak anlayabiliyorlar, diğerlerinin gözleri ise odaklanamıyor gibi görünüyor. İkinci grupta olsanız bile, endişelenme. Küçük bir uygulama ile gözlerinizi 3D görüntüyü görmek için doğru yoldan eğitebilirsiniz.

Magic Eye kitapını elinizde varsa kullanın veya 3D görüntülerin örnekleri için magiceye.com’a çevrimiçi olun. Bununla birlikte, birçok kişi bir bilgisayar ekranında uzun süre dikkatle bakmayı zor buluyor. Bununla birlikte, bilgisayar ekranı kısa uygulama oturumu için iyi çalışmalıdır.

Resmin burnuna kadar getir. Gözlerinizi sanki bir adım uzakta bir şeylerle bakıyormuş gibi odaklayın. Önünüzdeki resmi görmezden gelin ve göz kaslarınızın rahatlamasına izin verin.

Resmi yavaşça yüzünüzden çekmeye başlayın. Gözlerinizi rahat tutun ve resmin sonuna odaklanın. Bu gözlerinizin 3D imgesini görme anahtarıdır.

Sayfadaki iki noktaya bakarak 3D olarak gözlerinizi ayarlamaya çalışın. Gözlerinizi daha önce olduğu gibi yaklaştırın ve üç nokta görene kadar onlara bakın. Dört nokta gördüğünüzde, noktalar birleştirme tamamlanıncaya kadar gözlerinizi sayfadan yavaşça getirin.

Gözleriniz rahat olana kadar işlemi tekrarlayın ve görüntüyü defalarca görebilirsiniz.

Resmin 3 boyutlu hissini ortaya çıkarmak için gözlerinizi ileri geri hareket ettirin.

Yapabileceğiniz en iyi uygulama, bir sayfada yalnızca iki noktaya bakmak ve bunları yavaş yavaş üç sayıya çevirmektir. Görüntüyü hemen göremiyorsanız sinirli olmayın – sadece uygulamaya devam edin.