ayak bilek nasıl roll to

Bileğinizi kıvırmak sıklıkla ayak bileği burkulmasına neden olur. Bileğinizi normal hareket aralığının dışına çıktıktan sonra ayak bileği burkulması meydana gelir. Bu, bağları uzatarak ağrı, şişme, sınırlı hareket alanı ve ağırlık taşıma zorluğu ile sonuçlanır. Ayak bileği burkulmaları, atletlerde, egzersiz yapanlarda ve günlük aktivitelerin katılımı sırasında ortaya çıkan yaygın bir yaralanmadır. Ayak bileği burkulmaları acı vericidir ve bilerek ayak bileklerini almaya çalışman tavsiye edilmez.

Temas sporlarına katılın. Futbol, ​​futbol, ​​basketbol ve hokey, durma, başlama, koşma, engelleme ve ani değişiklikler yönünden çok etkili olan sporlardır. Bu sporların fantezi ayak işi ve doğrudan çarpışmalar bilek yuvarlanmasına neden olabilir.

Egzersiz için uygun olmayan ayakkabılar giyin. Egzersiz yaparken, uygun takılmış yürüyüş veya koşu ayakkabıları giymeliyiz. Egzersiz için uygun olmayan veya uygun olmayan ayakkabılar giymek (yüksek topuklu ayakkabılar veya sandaletler gibi) ayakkabı bileklerine dönüşebilir.

Pürüzlü yüzeylerde yürümek veya koşmak. Çatlamış döşeme, bir koşu, yürümek veya koşmaya başlarken ayak bileğinizi büküp yuvarlamanıza neden olabilir.

Yalınayak egzersiz yapın. Egzersiz yaparken ayağınızı ve ayak bileğinizi desteklemediğinizde, bilekleriniz kaybolabilir.