deri bir şapka nasıl yeniden şekillendirilir

El yapımı bir deri şapka giymek, dünyaya stil duygunuzu göstermek için harika bir yol olabilir. Bir deri şapka, güneşi gözlerinden uzak tutmak için mükemmel bir yol olabilir ve eğer hevesli bir atçı veya açık havada sevgiliyseniz, başınızı soğuktan korumak için olabilir. İnce deri genellikle oldukça basit kuruşa mal olabilir; bu nedenle şapkanız şekil almazsa, orijinal haline getirmeniz muhtemelen sizin için çok önemlidir. Sabrınız biraz olsun, şapkanınız normale dönebilir.

Şapkanızın şeklini andıran sağlam bir şey bulun. Sık kullanılan nesneler arasında, kaseler, toplar ve peruk tezgâhları bulunur. Daha hassas bir uyum sağlamak için, şapkalı şekillendirici satın alırsanız, şapka şekillendirici satın alabilirsiniz. Şapka şekillendiriciler, popüler şapkaların tip ve boyutlarına gelirler ve birçok şapka ve doğrama tedarik dükkanı tarafından satılmaktadır.

Küsür şapkanınızı nesneye yerleştirin. Bu, taç yerine seçtiğiniz nesnenin üzerine bastırıldığından emin olarak kafanıza yerleştirmiş gibi yapılmalıdır. Bunu yaptıktan sonra, deri şapkanın daha eski, tanıdık formuna benzediğini fark etmelisiniz.

Şapkadan kir veya toz fırçalayın.

Şapkanın yeniden şekillendirilmesi gereken alanları ıslatın. Bu, su veya şapka şekillendirme spreyi ile yapılabilir. Şapka şekillendirme spreyi şapka tedarik dükkanlarından genel olarak satın alınabilir. Su kullanıyorsanız, kolay uygulanması için suyu bir sprey şişesine koymanız yararlı olabilir. Ne kullanırsanız yapın, alanın iyice ıslanmış olduğundan emin olun.

Deri ellerinizle zorla kırpma, itme ve sıkma ile şapkayı istenen şekle sokun. Deri en ıslak noktaya gelindiğinde 4. adım uygulandıktan hemen sonra bunu yapmak hayati önem taşır.

Şapkanızı güvenli bir yerde kurumaya ayarlayın. Şablonu şekillendirmek için kullandığınız nesneden çıkarmayın.

Şapkanızı kururken periyodik olarak kontrol edin, gerektiğinde şekli ince ayar yapmak için zaman ayırın.

4-7 arası adımları gerektiği gibi tekrarlayın. İstenilen şekil hemen oluşturulmadığı için bazen bunu yapmak gerekecektir.

Şekli tutmak için kullandığınız nesne deri şapka çıkarın.

Deri şapkalarınızı doğru bir şekilde bakım altına almanız mümkün olan en iyi şekli korumaya yardımcı olur.

Deri bakım losyonunu yumuşak bir bezle periyodik olarak uygulayın.

Losyonu dairesel hareket kullanarak uygulayın.

Şapkanızla temas edebilecek kirleri temizlemek için yumuşak bir kıl kullanın.