Diz eklem ağrısını nasıl azaltacağım

Diz eklem ağrısını azaltmanın yollarını bulmak, size daha iyi hareket kabiliyeti sağlamanıza ve bir diz yaralanmasından kurtulmanıza yardımcı olabilir. Farklı nedenler diz eklem ağrısına yol açabilir. Diz tendonu iltihabı, diz osteoartriti, diz bursiti, yırtık bağ veya yırtık kıkırdak bazı yaygın diz ağrısı türleridir. Diz ağrısı, diz osteoartriti veya diz tendonu iltihabı eğilimi gösterebilen bir spor yaralanması veya sadece yaşlanma sonucu olabilir. Diz tendoniti en sık görülen diz yaralanması gibi gözükmektedir. Farklı diz ağrısı yaralanmaları, farklı semptomlara neden olur.

Diz desteği veya diz desteği takın. Bir diz desteği ya da bir çeşit diz desteğini giymek yardımcı olabilir. Bir diz desteği dizindeki eklemi stabilize etmeye yardımcı olabilir. Dizinizdeki hasarın durumuna bağlı olarak diz desteğine ihtiyacınız olmayabilir. Dizde artrit olanlar, diz bileğine ihtiyaç duymazlar. Hala bir tane takabilirsiniz ve eklemi stabilize etmeye yardımcı olabilir.

Diz egzersizleri yapın. Diz eklem ağrısının ciddiyetine bağlı olarak. Eğer dizinizi hiç kavrayamıyorsanız, dinlenmeniz gerekiyor. Ancak eklemi güçlendirmek istiyorsun. Seçtiğiniz egzersizlere dikkat edin. Çok fazla koşmak, eklem üzerinde daha fazla yıpranma ve yıpranma sağlayabilir. Belki yüzme ya da aerobik almak yararlı olabilir. Yırtık ACL veya yırtık bağların rehabilitasyonu için fiziksel rehabilitasyon gerekir. Tavsiye edilen fiziksel egzersize ihtiyaç duyulduğunda doktorlar tarafından tavsiye edilmeli veya fiziksel rehabilitasyon en iyisi olacaktır. Dizini de gerin. Eklemi uzatmak yardımcı olabilir. Dizini rehabilitasyona hazır herhangi bir egzersiz için hazır olmadığınızı düşünüyorsanız, önce basit uzantılar yapabilirsiniz.

Enflamasyonu azaltmak için buz kullanın. Buz paketleri iltihaplanmayı azaltabilir. Enflamasyon semptomları azalana kadar, dizinizdeki yaralanmalara günlük buz uygulanmalıdır. Birçok sporcu diz yaralanmalarındaki iltihabı her zaman azaltmak için buz kullanıyor. Ağrıyı tedavi etmek ve şişmeyi azaltmak için yaptıkları ilk şeylerden biridir.

İyi bir diyet ye. İyi bir mukavemet sağlayan gıdalar yemek istersiniz. Özellikle artrit varsa. Yediğiniz gıdaların birçoğu doğru mukavemet sağlamaya yardımcı olabilir. Vitamin ve minerallerden zengin gıdalar diyetinize eklenmelidir. Yüksek miktarda kalsiyum, vitamin D, magnezyum, demir ve lif de diyetinize uygulanmalıdır.

Ağrı tedavisinde bitkisel takviyeleri kullanma. Bir sürü uçucu yağlar eklemdeki iltihaplanmayı azaltabilir. Uçucu yağlar seyreltilmelidir ve alerjisi olanlar için deride tahrişe neden olabilir. Zerdeçal enflamasyonu azaltmak için bitkisel bir ilaç olarak kullanılabilir. Zerdeçal vücutta daha güçlü bağlar sağlamaya yardımcı olur. Eğer reçeteli ilaç kullanıyorsanız, önce bir doktora danışın.