havuz kiremitini nasıl doldurmalıyım

Havuzunuzdaki harç suyun fayanslardan dışarı sızmasını önlemek için yapısal bir gereklilik değil, temizlendiğinde havuzunuza taze ve çekici bir görünüm kazandırıyor. Yani bir sızıntı var mı yoksa harç yıllar içinde henüz kirlenmiş mi, fayansları yeniden oynamak istediğinizi göreceksiniz. Bunu kendiniz yapabilirsiniz ve çok para kazanın. Basit, basit bir görevdir ancak oldukça zaman alıcıdır, bu yüzden havuzunuzu tekrar kullanmak istemeden önce çalışmak için bol bol zaman bırakın.

Bir havuz pompası kullanarak havuz boşaltın. Bu biraz zaman alacaktır; özellikle havuzunuz doluysa, oynamak istemenizden birkaç gün önce başlayın.

Gözlerinizi korumak ve harç tozundan nefes almamak için gözlük ve solunum maskesini takın.

Her kiremit arasındaki eski harç parçalamak için elmas uçlu dar bir öğütücü kullanın. En azından ½ inç derinliğinde bir kanal oyuklayın veya harç sopa yapmaz.

Hava güzel olduğunda ve havuzunuzdaki su seviyesinin en düşük olduğu zaman ilkbaharda enjeksiyon onarımlarını yapın, böylece gerekenden daha fazla su israf etmeyin.

Öğütme sırasında oluşturduğunuz tozları temizlemek için temizlenen kanalları hortumla çıkartın. Duvarları hala ıslak olacak şekilde harç uygulamadan hemen önce bunu yapmalısınız.

Havuz harçını pakete ait talimatlara göre hazırlayın. Fayansların üzerine koymadan önce kurumasını önlemek için her seferinde küçük bir miktar hazırlayın.

Enjeksiyonu döşeme bıçağı ile döşeme arasındaki kanallara yayarak şerbetin tamamen basılmasını sağlayın. Çakıl taşına fıçı dökülürse endişelenme. Tüm kanalları harçla doldurun ve bir veya iki saat süreyle bekletin.

Tüm harçları temizlemek için fayans yüzeyini ıslak bir süngerle silin. Hafif ol, çünkü harç yine de yumuşak olacaktır.

Enjeksiyonu en az 24 saat bekletin ve fayansları bir fırça ile fırçalayın. Bu, fayans üzerindeki herhangi bir az miktarda kalıntı izlerini ortadan kaldıracak ve aşırı miktarda harçtan kurtulacaktır.