ıslak yaprakları nasıl kurtlarsın

Birçok alanda yağışlı sonbahar sıklığı ile ıslak yapraklar sonbahar aylarında bir noktada kaçınılmaz olabilir. Bazen yaprakların kurumasını bekleyebilirsiniz, ancak onları manzardan çıkarmanız gerekebilir. Kayma ve düşmeyi önlemek için ıslak yaprakları dikkatlice tarayın. Bahçenizden büyük miktarda tarama yapmanız gerekiyorsa, özellikle ıslak yaprakları temizlemek için bir tasarımla bir komisyon satın almayı düşünün.

Yaprakları avludan muşambaya taşımayı uygun hale getirmek için muşambayı ıslak yapraklara yayın.

Yaprakları taranmaya başlamak için ıslak yaprak rake kullanın. Yaprakları avludan tarlaya ince tabakalar halinde çekin. Ağırlıkları nedeniyle büyük miktarlarda ıslak yapraklar taşımaktan kaçının. En iyi sonucu elde etmek için daha düşük miktarları hareket ettirin.

Mendili, yaprak torbasına kolayca aktarabildiğiniz kadar ıslak yaprakla doldurun. Islak yapraklar kuru yapraklardan çok daha fazla ağırlık verdiğinden bir defada daha az miktarda yaprak çıkarırken yaprak-çıkarma işleminiz daha uzun sürecektir.

Mürekkep içeriğini kaldırın ve yaprak torbasına dökün. Yaprak torbayı aşırı doldurmayın – torba ağırlığından ötürü hareketsiz bırakın veya yırtıncaya kadar çok yavaştır.

Tarlaya ıslak yapraklar taranmaya devam edin ve peyzajınızdaki tüm ıslak yaprakları kaldırana kadar yaprak torbalarına yaprakları aktarın.

Islak yaprak rökürünün daha fazla yaprak yükü taşımasını sağlayan özel bir tasarıma sahiptir.