kaş ve kirpiklerin nasıl yeniden büyütüleceği

Daha uzun, daha kalın ve dolgun kaşlar ve kirpikler yüze güzellik katar. Bu tüyler düşmeye başladığında acı çekiyor olabilir. Katkıda bulunan bazı ortak faktörler, stres, sigara, yaşlanma, aşırı doldurma, makyaj ürünlerinin aşırı kullanımı ve diğer sağlık sorunlarıdır. Yeniden büyüme altı ila sekiz hafta arasında herhangi bir yerden devam edebilir. Daha sağlıklı bir diyetten kozmetik ürünlere kadar, saçınızı mümkün olan en kısa sürede yeniden şekillendirmenize yardımcı olabilecek birçok yöntem vardır.

Besleyici bir diyet yeyin. Diyet taze sebzeler, tam tahıl, meyve ve uygun vitamin içermelidir. Diyetinizden yeterli miktarda vitamin ve protein almıyorsan, takviyeleri alabilirsin. Diyet eksiklikleri, kaş ve kirpik saç büyümesini engelleyebilir, uygun bir diyet ile azaltılabilir. Ayrıca, nikotin ve kafein gibi maddeleri saç büyümesini olumsuz yönde etkilediğinden yoksun bırakın.

Kaşların düzenli koparılmasını durdurun. Koparma esnasında kaşlarınızdaki saçlar alınır veya zorla hasar görür. Bu, saçın normal büyümesini durdurabilir. Saçları koparırsanız da, mümkün olduğunca az yapın ve sadece cildinizin dışındaki saçları çıkardığınızdan emin olun.

Kaşlarınıza ve kirpiklerinize yağ koyun. Hint yağı, zeytinyağı ve hindistancevizi yağı, mevcut saçları besler ve daha kalın saç büyümesine yardımcı olur. Kaşlarınızı ve kaşların etrafındaki bölgeyi bu yağlardan herhangi biriyle masaj yapın ve kirpiklerinize aynı yağdan ince bir tabaka uygulayın. Gözlerinize bulaşmasını önlemek için kirpiklere yağ uygularken dikkatlice bir pamuklu çubuk kullanın. Uyumadan önce bunu deneyin ve gözle görülür bir büyüme görene kadar bunu birkaç hafta tekrarlayın.

Vazelin ayrıca, basamak üçünde yağlarla aynı etkiye sahiptir.

Kaş ve kirpik büyüme ürünleri kullanın. Serumlar, büyüme simülatörleri ve hızlandırıcılar gibi kozmetik ürünler saçların kaş ve kirpikteki büyümesini arttırır. Büyümeyi teşvik etmek için kirpik fırçasıyla düzenli olarak kirpiklerinizi ve kaşlarınızı da fırçalayabilirsiniz.