keratin üretimini nasıl azaltabilirim

Keratin çok kuvvetli bir proteindir; ciltte, saçlarda, çivilerde, dişlerde ve toynakların önemli bir bileşenidir. Protein cildinize koruyucu bir tabaka olarak hizmet eder, ancak fazla keratin yapmanız kötü bir şey olabilir. Bazen akne gibi sıkıntılara neden olabilir. Daha ciddi durumlarda, çok yaygın bir deri hastalığı olan keratoz pilaris geliştirebilirsiniz. Vücudunuzun keratin üretimini azaltmak, bunun durdurulmasına veya önlenmesine yardımcı olabilir.

Cildi düzgün bir şekilde yıkamak yardımcı olabilir. Sıcak su ve parfümsüz sabun kullanın. Yağlı bir kozmetik veya aşındırıcı ovucu kullanmayın.

Yağlı olmasını önlemek için saçlarınızı şampuanlayın. Ayrıca cildinizi pul pul dökmeye çalışmalısınız. Cildinizi yıkarken, bir lif kabağı ile hafifçe ovmaya çalışın.

Ketatin üretimini azaltmak için Retin-A, Renova, Differin, Diprosalik ve Tazorak gibi tedavileri kullanmayı deneyin. Her tedavi farklı ve farklı zamanlarda uygulanır. Hangi tedavi yöntemini seçtiğinize ilişkin talimatları okuduğunuzdan ve bunları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Bunları herhangi bir eczanede reçeteyle alabilirsiniz.

Bioskintreatment losyonunu kullanarak, Finacea jel (azelaik asit) veya Skinoren aşırı keratinleri tedavi edebilir ve üretimini kontrol etmeye yardımcı olabilir. Hangisini seçerseniz seçin, günde iki kez (sabah ve akşam) cildinize uygulamanız gerekir. Yine, bunları herhangi bir eczanede reçeteyle alabilirsiniz.