pire’yi doğal olarak nasıl püskürtün?

Evcil olan herhangi biri, pirenin özellikle yaz aylarında olası bir problem olduğunu bilir. İstenmeyen ziyaretçilere sahip olma şansınızı azaltmak için yapabileceğiniz bazı basit adımları okuyun.

Evinizi, haftada en az bir veya iki kez iyi kutu tipi bir vakum ile süpürün. Evde beslenen hayvanınızın uyku alanını her gün süpürmek ve haftada birkaç kez yataklarında değişiklik yapmak da zararlıların ve kokuların kontrolünde yardımcı olacaktır. Köşelerde ve yarıklarda süpürüp süpürmediğinizden emin olun. Eşyalarınızı süpürmeyi de unutmayın.

Bir litrelik sprey şişesinde beş damla lavanta esansiyel yağı ve ılık su karıştırın. Evcil hayvan yatak takımları, halı ve mobilyalarda püskürtün. Lavanta çok aromatik olup rahatlatıcı özellikleri ile bilinmektedir.

Pennyroyal bitki de kullanılabilir, ancak dikkatli olun. Pennyroyal yağı köpeklerde ve kedilerde düşüklere ve düşüklere neden olduğu bilinmektedir. Risklere rağmen kullanmayı seçerseniz, bir çay formunda deneyin. 16 ons su kaynatın ve 2 çay kaşığı kurutulmuş ot ekleyin. 20 dakika kadar dik kalalım. Sıkıca kapatılan bir cam kavanoz içinde sıkışın ve saklayın. Kullanmaya hazır olduğunuzda, bir püskürtme şişesini çay ile 1/4 ila 1/2 oranında doldurun. Geri kalanı su ile doldurun. İyi çalkala. Dışarı çıkmadan eve geri gelmeden evcil hayvanınıza püskürtün.

Evde beslenen hayvanınızı alerjik reaksiyonlar için izleyin. Aşırı kaşıntı veya kızarıklık fark ederseniz, başka bir şey denemek zorunda kalırsınız.

Evcilınızda özellikle de banyo saatlerinde bir pınar tarağı kullanın. Hamamböceği sırasında tarlarsan, pire suya düşer ve boğulur.

Evinizin ve kapılarının etrafına tuz serpin. Sürünülen böcekler içinde dolaşmaktan hoşlanmazlar ve mümkünse bunlardan kaçınırlar.

Evcil hayvanınız ona hoşgörü gösterse, Brewer’ın mayasını diyetlerine ekleyin. Onları rahatsız edici bir ev sahipliği yapıyor.

Veterinerinize danışın.