Sabah ereksiyonlarını nasıl azaltabilirim?

Erkekler genellikle sabahları penislerinin gece boyunca kanla doldurulduğunu ve dik olduğunu bulmak için uyanırlar. Bunun bilimsel adı Nocturnal Penil Tumescence’dır. Bu çok yaygın ve herhangi bir tıbbi sorunla ilgili değilken, özellikle yatağınızı bir eş ile paylaşırsanız, sıklıkla utanç verici ve rahatsız edici olur. Bir erkeğin penisi, onu uyandıran bir şey hayalindeki gece boyunca sık sık dik olacak. İdrar tutma, mesane dolu olduğunda ve üretraya idrar doldurmaya başladığında meydana gelir ve bu da ereksiyona neden olacak kadar penisini tekrar canlandırabilir. Bununla birlikte, sabah ereksiyonlarının etkilerini ve düzenliliğini azaltmanın yolları vardır.

Gecenin hangi saatinde yatacağınıza karar verin. Örneğin, saat 11’de uyku moduna geçmeyi planlıyorsanız, yatmadan önce en az iki saat önce sıvı alımını durdurmanın iyi bir fikiridir. Bu, vücudunuzun daha önce tüketmiş olduğunuz sıvıları işleyebilmesi için bol miktarda zaman vereceği için üst katta gitmeden önce idrar yapabilirsin.

Tuvaleti ziyaret edin. Tüm idrarınızı mesanenizden çıkarın, böylece gece boyunca idrar yolunuza aşırı idrar yoluna girme olasılığı azaltılacaktır.

Eğer istekli veya mastürbasyon yaparsanız, eşinizle cinsel ilişkide bulunun. Sperminizi testislerden boşaltma işlemi doğal bir testosteron salınımı ile sonuçlanır ve uyku sırasında cinsel olarak uyandıracak olasılığı azaltır. Bu, sonraki sabah ereksiyonunu daha az sıklıkla yapacaktır.

Yatağınıza rahat bir pozisyonda yatın; bu da penise uyarı getirmez. Yalnız uyumuyorsanız eşinizden uzak durun ve yanınıza yalan söyleyin. Yanınızda durmak, altınızdaki şiltesinden gelen sürtünme ve üstünüze yorgan yoluyla penisinizin uyandırılma olasılığını azaltır.

Uyanmanızın ardından sabah kısa bir yürüyüşe çıkın. Bu, vücudunuzla eşiniz ya da yatağın vücudu arasındaki gecede meydana gelen herhangi bir sürtünmenin etkilerini sarsacaktır.

Tuvaleti tekrar ziyaret edin. Mesaneye olduğu kadar idrar yoluna girmiş olabilecek fazla miktardaki idrarınızı atarak kendinizi rahatlatın ve bazı uyarılara neden oldun.

Bir ereksiyon ile uyanmak tamamen normaldir ve endişelenilecek bir şey değildir. Başta başka biriyle yatağınızı paylaşıyorsanız utanç verici veya rahatsız edici olabilse de, sabahın erken açılması nedeniyle düzenli olarak ağrı uyandırmadığınız sürece, tıbbi tedavi için başvurmanız gereken bir şey değildir.