tavukları diatome toprakla nasıl yetiştirilirler

Birçok kişi arka bahçelerde sürüler üretir; çünkü kimyasal ve zehirli olmayan et ve yumurta istiyorlar. Bununla birlikte, arka bahçenizde kentsel bir sürü olup olmadığınız veya ülkede sürü bir sürü olup olmadığınız, tavuklarınızın parazitlerden dolayı riski altındadır. Tavuklarınız için kimyasal olmayan parazit kontrolü ile ilgileniyorsanız, genelde diyatomlu toprak veya DE denildiğini duymuşsunuzdur. Talk pudrası kadar ince olan diatomlu toprak, diyatomlar olarak adlandırılan minik plankton fosilleşmiş iskeletlerinden oluşur. Toz banyoları ve gıdalara uygulandığında, diatome toprağı, kümes hayvanlarını akarlardan, bit ve solucanlardan korumaya yardımcı olur.

Kepçe, gıda sınıfı iki atomlu toprak ile doldurun. DE’yi kümesteki zemine cömertçe serpin. Talaşlarla örtün.

Kepçe DE ile doldurun. DE katmanlarını saman tabakaları arasındaki nestboxes serpin.

Kaşıkınızla birlikte az miktarda iki kutuplu toprak tozu alanlarına veya toz kutularına uygulayın.

Özellikle sıcak yaz aylarında alglerin oluşumunu engellemek için suya az miktarda diatome toprak uygulamak için kaşık kullanın.

Kepçenizi DE ile doldurun ve uçakları tutmak için herhangi bir gübre kazısına cömertçe serpin.

Her galon kuru yem için bir çorba kaşığı diyatomik toprak eklemek için kepçe kullanın ve DE’yi serbestçe beslemesine izin vermezseniz iyice karıştırın.

Herhangi bir yiyecek kutusu etrafında DE çevresi serpmek için kaşık kullanın.

Un eldivenini veya elini, dış parazitleri öldürmeye veya önlemeye yardımcı olmak için her tavuğun tüylerine gıda açısından diyatomlu toprak serpiştirmek için kullanın.

Diyatomlu toprak çalışıyor, çünkü fosilleşmiş diatomların keskin kenarları, akarların ve bitlerin dış iskeletlerine veya solucanların yumuşak derisine mikroskopik dilimler yapıyor. Ardından, kurutucu olduğu için parazitleri dehidrate eder. Sonuç olarak, solucanlar DE’ye karşı bağışıklık kurmazlar ve diğer tedavilerle birlikte döndürülmeleri gerekmez.

Her yağmur yağarsa, topraklarınızı kuruttuktan sonra DE’yi tekrar uygulayın.