uluslararası nakliyede para tasarrufu nasıl yapılır?

Çevrimiçi satıcılar, uluslararası müşterilerin bazen en değerli müşterileri olduklarını biliyorlar. Müşteri tabanınızı sınırlamak yerine, öğeleriniz üzerinde uluslararası nakliye hizmeti sunabilirsiniz. Paketinizin boyutu ve varış yeri, gönderinizin maliyetini belirler. Birden fazla taşıyıcı ve ucuz ambalaj malzemeleri kullanarak fiyatları kontrol ederek tasarruf edin.

Kutuları ve kabarcık sargısını tekrar kullanın. Uluslararası gönderilerinizi paketlemek için eski kutuları ve ambalaj malzemelerini tekrar kullanın.

Köpüklü fıstıklarla paketleyerek ağırlığı düşük tutun. Posta fiyatlarına ilişkin fiyat teklifleri paketin ağırlığına ve boyutuna bağlıdır. Uluslararası gönderilerde mümkün olan en küçük kutuyu kullanın ve hafif malzemelerle paketleyin.

Birleşik Devletler Posta Servisi veya USPS’den ücretsiz kutular ve zarflar isteyin. Global Express ve Öncelikli Posta nakliye hizmetleri müşterilere ücretsiz zarf ve kutu sağlar. Postal Store web sitesinden istediğiniz kutu ve zarf sayısını sipariş edin; USPS bu materyalleri ücretsiz olarak teslim eder.

Nakliye ücretlerini tüm önemli taşıyıcılarla karşılaştırın. Uluslararası nakliyede fiyat teklifleri almak ve en düşük maliyet sağlayıcısı bulmak için gönderim hesaplayıcılarını FedEx, USPS ve UPS’den bilgisayarınıza kaydedin.

Postayı çevrimiçi yazdırın. Postanedeki kişilerin sayısını azaltmak için, USPS ve diğer uluslararası nakliyeci, posta ücretini evde yazdırmanıza izin verir. Posta masraflarını evde yazdırmak için indirimli fiyatlar, postane fiyatının yanında verilir.

Uluslararası bir mail consolidator kullanın. Şirketin örnekleri arasında Uluslararası Teslimat Hizmetleri ve Bongo bulunmaktadır. Bu türden bir şirketin çalışması, Öncelikli Posta yoluyla öğeleri postayla gönderiyor ve paketleri uluslararası yollarla gönderiyor. Çok sayıda uluslararası sevkıyat nedeniyle, posta taşıyıcıları şirketlere daha düşük fiyatlar sunuyor.

Uluslararası öğeleri göndermeden önce gerekli tüm gümrük formlarını doldurmayı unutmayın. Formlar posta taşıyıcının ilgili web sitelerinden edinilebilir.